Poseidoni treenerid külastasid Berliini Hertha akadeemiat

5.-9. novembrini viibisid meie treenerid Janar, Joonas ja Martin Saksamaal, kus külastasid Bundesligas mängiva Berlini Hertha BSC akadeemiat. Merejumalatel avanes võimalus näha noorte ja esindusmeeskonna treeninguid, vestelda erinevate vanusegruppide treeneritega ning tutvuda klubi metoodikaga ja tööpõhimõtetega üldisemalt.

Tegu oli järjekordselt Balti Jalgpallikooli poolt läbiviidava koolitusreisiga, kus sel korral võtsime sihiks Saksamaa, täpsemalt Berlini Hertha BSC. Klubi ajalugu ulatub koguni 19. sajandisse ning kodustaadioniks on Berliini Olümpiastaadion, seega said meie poisid võimaluse näha ja tutvuda suurte traditsioonidega akadeemia köögipoolega. Hertha akadeemia lõpetanud mängijatest on säravamaid pärlid vast Jerome ja Kevin Prince Boateng, kellest esimene tuli ka 2014. aastal Saksamaa koondises maailmameistriks. Hetkel asetseb Hertha esindusmeeskond Bundesliga tabeli keskel, kuid eesmärgiks on mõne aasta pärast Euroopasse välja jõuda.

Treener Martin arutleb külastuse üle: “Sellised külastusreisid ja suurklubidega tutvumised annavad alati meeletu motivatsioonilaengu, sest uute teadmiste hulk, mida omandada, on niivõrd suur. Väga suur plusspunkt tänavusel külastusel oli ka see, et kuna Hertha puhul ei ole tegu Euroopa päris kõige teravamasse tippu kuuluva akadeemiaga, siis nägime, et nende ja Poseidoni murekohad ja probleemid on kohati üsna sarnased (nii naljakas, kui see ka ei tundu), mis aga omakorda tähendab, et saime väga praktilisi ja kasulikke teadmisi, mida on lihtsam oma igapäeva töös kasutada ja seda nii treeningprotsessis kui klubi juhtimises üldisemalt.”

Treener Janar arvab asjast aga nii: “Lapsed on lapsed! Selline külastus annab juurde innustust, et ka meie omad vigurdajad ei ole karvavõrdki teistsugused kui akadeemiates. Mis aga imestama paneb, on see meeletult suur töötahe juba väga noorest east. Võtmesõnadeks on kindlasti võitluslikkus ja pisidetailid. Silma jäid väikesed nüansid, mida saab suurepäraselt rakendada treeningutel ja edaspidi ka võistlustel. Kokkuvõtvalt sai juurde palju uusi mõttekohti ja tarkuseteri.”

Täname kindlasti Balti Jalgpallikooli ja FC Elvat sellise võimaluse eest ja loodame, et järgmisel aastal saame juba uue koolitusreisi osaliseks!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad