Poseidoni treenerid külastasid Euroopa tippklubide noorteakadeemiaid

8.-12.11 ning 29.11-03.12 osalesid meie treenerid Joonas ning Martin Baltic Football School korraldatud rahvusvahelistel koolitustel, mille käigus külastati Saksamaa ja Inglismaa tippklubisid. Meestel õnnestus lähedalt jälgida, millistel põhimõtetel treenitakse noori talente sellistes suurklubides nagu Leverkusen, FC Köln, Schalke, Liverpool ja Manchester United.
Merejumalate noortesuuna juht ning noortetreener Joonas jagab oma muljeid Saksamaast: „Kõigepealt peab ütlema, et Saksamaa akadeemiad olid üllatavalt avatud ja jagasid teadmisi rõõmuga, mingit salatsemist ei olnud. Nende päevade jooksul jõudsid emotsioonid käia üles-alla. Esimese hooga oli kõik äärmiselt huvitav! Kui aga käia mitmes akadeemias, mis asuvad kõik 50km raadiuses ja näha igal pool nii tugevat taset, siis see pani tõsiselt mõtlema… Lõpuks võitis siiski positiivne emotsioon ja olen väga tänulik seal saadud kogemuste ning teadmiste eest. Saime seal näha nii Schalke esindusvõistkonna trenne kui ka väga palju noortevõistkondade trenne ja mänge. Eriti väärtuslikud olid loomulikult vestlused kohalike treeneritega. Saksamaa on tõeline jalgpalliriik ja sealt annab nii mõndagi kõrva taha panna nii sportliku poole pealt kui ka administratiivse poole pealt. Väärt kogemus, mille tegi veelgi väärtuslikumaks seltskond, kellega seal käidud sai: FC Heliose, FC Elva, Moskva CSKA ja Läti Jalgpalli Liidu treenerid olid huvitavateks vestluskaaslasteks, kellelt õppida.“

Esindusmeeskonna peatreener ning noortetreener Martin, kes käis külaskäigul Inglismaal, võtab oma kogemuse kokku järgnevalt: “Kuigi ma isiklikult ei ole eriline inglise jalgpalli austaja, tuleb tõdeda, et õppereisil nähtu oli äärmiselt motiveeriv ja õpetlik. Manchester Unitedi akadeemiat külastades viibisime nii legendaarses Cliffi treeningkeskuses kui ka modernses ning võimsas AON treeningkompleksis, mis on härra Mourinho tulekuga Unitedi etteotsa väga kinniseks ning suletuks baasiks muudetud. Sedavõrd erilisem oli ka ligipääs nendele keskustele ja seal toimuvale treeningtööle. Tempo, millega Unitedi noored treenisid, oli täiesti müstiliselt kõrge ning sealjuures oli mängijate tehniline pagas pea laitmatu: esimene puude vabasse tsooni, seinasöödud väga väikesel maa-alal, joonlauaga mõõdetud söödud kaitseliini selja taha jne. Lisaks pidas Unitedi noorteakadeemia üks juhte meile väga põneva loengu, kus tutvustas just seda mängijate treening- ning kasvatusprotsessi, mille läbi on maailma tippjalgpalli end murdnud sellised suurnimed nagu David Beckham, Paul Scholes, Paul Pogba, Jesse Lingard jpt. Liverpooli külastuskäigu ajal ei õnnestunud meil kahjuks Ragnar Klavanit küll trehvata, kuid see-eest saime vahetult jälgida ka sealse akadeemia õpilaste treeningtööd. Liverpooli ja Unitedi metoodika noorte arendamisel on võrdlemisi erinev ning mõlemal on selgelt oma nägemus jalgpallist. Treeneritele jagati vägagi kasulikke juhtnööre, kuidas oma mängu vastastele peale suruda ning ründavat jalgpalli viljeleda.”

Täname Dzintars Kazaksit ja Baltic Football Schooli võimaluse eest.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad