POSEIDONI TREENERID VÄISASID ATALANTA B.C NOORTEAKADEEMIAT

26.11-30.11 viibisid JK Poseidoni treenerid Martin Kaskla, Nils Grün, Joonas Einfeldt ja Martin Kuldmägi külas Itaalia kõrgliiga Serie A võistkonna Atalanta B.C akadeemias. Nähti nii mõndagi: esindusmeeskonna treeninguid ja sõprusmängu, noortegruppide treeninguid, tutvuti kogu klubi organisatoorse poolega ning lisaks vaadati legendaarsel San Siro staadionil A.C Milani Euroopa Liiga kodumängu.

Balti Jalgpallikooli poolt läbi viidud koolitus- ja motivatsioonireis viis meie treenerid tänavu Itaaliasse. Kui eelmisel aastal külastati Inglismaa ning Saksamaa tippklubisid, siis tänavu lennati Milano lähedale Bergamosse, kus treenib ja mängib hetkel Itaalia kõrgliigas 12. kohta hoidev Atalanta B.C nimeline võistkond. Kui klubi esindusmeeskond võib-olla kaugemale vutihuvilisele palju ei ütle (kuigi näiteks eelmisel hooajal mängiti Euroopa Liiga alagrupiturniiril), siis noortesüsteem on kahtlemata Euroopa tipptasemel. Eelmisel aastal müüs Atalanta 4 oma noormängijat Itaalia suurklubidele ning nende tehingute pealt teeniti koguni 150 miljonit eurot tulu, mis investeeriti staadioni ostmisse linnalt ning üllatus-üllatus, noortetöösse ja selle jätkuvasse arendamisse.

Meie treeneritel avanes harukordne võimalus sellise tasemega akadeemia telgitagustega väga lähedalt tutvuda ning õppida, mil moel oma noori veelgi produktiivsemalt arendada.

Treener Nils Grün: “Oli väga huvitav ja palju mõtteainet pakkuv koolitus. Nägin seda, milles olen ise sügavalt veendunud. Olen jalgpallurite arendamisel kogu aeg pidanud kõige olulisemaks esimest puudet, kiiruslikku vastupidavust, intellektuaalsust ja isikupärasust. Ühe või teise elemendi puudumine pärsib oluliselt mängija võimekust. Sain palju mõtteainet, kuidas seda kõike oma õpilastele edasi anda, hoida ja välja tuua. Eriti tähelepanuväärne oli see, kuivõrd nüansi- ja detailirohkeks Atalantas probleemi lahendamisega suudetakse minna.”

Treener Martin Kaskla: “Itaalia oli lahe – seda nii harivast kui ka meelelahutuslikust vaatenurgast. Nägime neli päeva järjest väga lähedalt, kuidas ühes maailma tippakadeemias noortega töö käib, saime vahetult suhelda kohalike akadeemia treenerite ja muu personaliga. Mõned asjad olid tuttavad ja pakkusid meeldivat äratundmisrõõmu, et “oh, me teeme ka ju trennis nii”, samas oli ka palju uut, millele tähelepanu pöörata ja treeningtöös arvesse võtta. Kuna Itaalia (sh jalgpall) on mulle personaalselt ajapikku saanud päris südamelähedaseks, siis oli ka äärmiselt põnev Bergamo ümbruses ringi käia ja kohalikku elu näha ning tunda. Söögi ja jalgpalli osas oleme siin Eestis Itaaliast küll kaugel, kuid vähemalt viimase osas oleme ehk õigel teel!”

Täname Balti Jalgpallikooli, Džintars Kazaksit ning Marek Naarist väga huvitava reisi korraldamisel!

Tark mäng, tark klubi!

(Pildil lisaks meie treeneritele Atalanta akadeemia U10-U13 vanusegruppide juhid)

Arhiiv

Kategooriad