Poseidoni U-10 hooaja kokkuvõte

Poseidoni U-10 osales möödunud välihooajal neljal ENMV raames peetud turniiril. Lisaks võeti aktiivselt osa meistrivõistluste välistest turniiridest. Treener Martin Kaskla võttis hooaja pikemalt kokku järgnevalt.

Välihooaeg algas meile sõprusmängudega Pärnu Kunstmurustaadionil – mängisime nii Pärnu Jalgpalliklubi kui ka Pärnu Vapruse omaealiste vastu. Saalist õue tulemine oli küllaltki keeruline, esimesed mängud olid väga rabedad ja meile löödi omajagu väravaid.

Esimene väliturniir U-10’le oli Tallinna lähedal Lool peetud kahepäevane Tiger Cup. Tegu oli väga tugeva ja väga emotsionaalse turniiriga. Esmalt, sest osalesid Nõmme Kalju jt Eesti tippu kuuluvad noortevõistkonnad. Teisalt, kuna turniir oli kahepäevane, pidime ööbima koolimajas, mis oli täielikult meie päralt. Palju nalja pakkus lastele antud turniirile minekuks kasutatud päevinäinud buss Ford Transit. Turniiri viimases mängus saime oma esimese võidu sel hooajal. See oli korralik kingitus neile kaheksale kutile, kes 2 päeva jooksul mängisid 7 mängu. Väsinud, aga õnnelikud.

ENMV esimene turniir toimus meie jaoks enne jaanipäeva Ristis. Turniir oli vahva, lõime väravaid, samas lasime ka endale väga lihtsalt lüüa.

Vahetult enne suvepuhkust käisime poolte kuttidega Soomes Vantaa Cup’l, kus koostöös teiste poseidonlastega tegime tubli turniiri, saime jagu Tartu JK Tammekast ja elasime kaasa jalgpalli EM-finaalturniirile.

Pärast suvepuhkust võtsime osa Pärnu Cup’st, mis osutus ootamatult raskeks, tundus, et poistel oli suvi alles jalgades ja mõtted hajevil. Samas saime proovida osade mängijate puhul uusi positsioon ja katsetada.

 Sealt edasi tulid lühikeste vahedega kaks ENMV turniiri – üks Kohilas, teine Kuressaares. Kohila turniir oli hea tasemega, võtsime seal kolmest mängust ühe võidu ja lõime igas mängus vähemalt ühe värava. Kuressaares olid vastasteks samad võistkonnad, kes Kohilaski (kaks Raplamaa JK võistkonda ja FC Kuressaare). Tegemist oli selle hooaja vast ekstreemseima väljasõiduga – Pärnust väljusime 5 mängijaga (platsil peab olema 6+1). Õnneks lõpuks jõudis kaks mängijat siiski juurde. Kokkuvõttes tubli turniir kõigilt poistelt – mängida 3 mängu ilma vahetusteta ei ole just kergeimate killast.

Viimane ENMV turniir leidis aset Kilingi-Nõmmes, selle pidime korraldama ise. Kuna palju auru läks antud turniiril korraldamisele, on keeruline midagi konkreetset võistkonna mängu seisukohast välja tuua. Huvitav oli mängida vastaste vastu, keda me varem polnud kohanud (FC Elva ja JK Tammeka). Võrreldes hooaja algusega oli näha, et poisid on tehnilisemaks muutunud ja kohati oli lausa lust jälgida nende tegutsemist platsil.

Hooaja lõpetasime kõrgetasemelise turniiriga Kiili Cup, kus kahjuks haigestumiste tõttu pidime mängima 7 mängijaga, ehk jällegi ilma vahetusteta. Aga poisid said hakkama ja mängisid vapralt lõpuni. Kuigi ühtegi mängu meil seal võita ei õnnestunud, oli tegemist vahva päevaga, mis tipnes vahvlitopsi jagamisega igale mängijale.

Tänan kõiki kutte selle vahva aasta eest, ka neid, kes alustasid meiega, aga ühel või teisel põhjusel hooaja lõpuks ära langesid. Samuti tänan kõiki vanemaid, kes jaksasid lapsi Pärnusse bussi peale ja ka koju tagasi transportida.

Pärnu JK Poseidoni U-10 võistkonna eest käisid platsil:
Kerhard Kiviselg
Huko Sinijärv
Henry-Sebastian Tõnts
Tarmo Suur
Evert Kose
Kunder Pärn
Krister-Jasin Käkk
Devin Borisov
Rocco Kartau
Rander Pärn
Henri Pill
Sander Vanker

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad