Esindusmeeskonnale hooaja esimesest mängust suur võit

Poseidoni meeste võistkond avas aste liigapüramiidis kõrgemal oma mängu- ja võiduarve, kui purustati võõrsil FC Lelle võistkond. Võidumängus, mis lõppes skooriga 6:1, lõid värava Ott Kangur, Joonas Einfeldt ja Carl-Richard Saks, kübaratrikiga sai hakkama võistkonna uus täiendus Ülari Tohver.

Kohe mängu algusest peale üritasime vastasele võimalikult vähe palliga tegutsemise aega anda. See oli vilja kandmas juba esimesel või teisel minutil, kui Einfeldt võttis ilusasti kaitsja ette, kes ta karistusalas selgelt maha niitis, aga seekord vile vaikis. Jätkasime kõrget pressingut ja pärast mitmeid ebaõnnestunud lööke ning head tõrjetööd vastaste väravavahilt, suutsime panna i-le täpi peale ning Tohver viis meid 1:0 juhtima. Vastus oli kiire tulema, kui olime suurest rõõmust natukene keskväljal kaitsedistsipliini kaotanud. Pärast seda oli veel korralikult aega ka esimesel poolajal taas juhtima minna, kuid seda me siiski ei suutnud.

Puhkuse ajal pidasime plaani, mida paremini teha, ning jätkasime rünnakutelaviiniga, mis päädis viie löödud väravaga teisel poolajal. Oli näha, et vastane selgelt väsis ja olime neist füüsiliselt paremas konditsioonis. Peatreener Martin Kuldmägi: „On väga positiivne, et suutsime hooaja avamängus kindla võidu võtta. Mängisime kõrge tempoga ründavat jalgpalli, mistõttu tekitasime ohtralt väravavõimalusi. Tõsi, esimesel poolajal oli meil realiseerimisega probleeme, kuid teisel poolajal suutsime vastaste värava ees kindlamalt tegutseda ning pallid võrku lüüa. Sellise mängu pealt on hea edasi minna.“

Millised on peatreener Kuldmägi ootused tulevaks hooajaks?

„Kui rääkida selle hooaja eesmärkidest, siis on tänavu ehk natuke pingevabam olukord võrreldes eelmiste aastatega. Muidugi tahame ka kolmandast liigast võimalikult kiirelt kõrgemale tõusta, kuid anname endale oma võimetest aru ning võtame kõike rahulikult. Pigem on tänavu võistkonna eesmärgid mängulised: üritame edasi arendada oma mängustiili ning muuta oma tegutsemist palliplatsil stabiilsemaks ja loogilisemaks. Kui saame oma mängujoonise tööle, siis olen kindel, et saavutame ka soovitud tulemused tabelis.“

Debüütmängus kübaratrikiga hakkama saanud Tohveri mõtted on järgmised: „Lellega mängule läksime oma tempoga peale, mis õnnestus edukalt. Surve oli piisav ja saab üldises pildis rahule jääda. Hooaja esimese mängu kohta kuttide poolt väga hea sooritus. Suutsime piisavalt palju realiseerida, et vastane rivist välja viia. Lõime kokku kuus väravat, mis on üle ootuste hea tulemus. Väravaid on alati hea lüüa, kuid tuleb ka tõdeda, et selles osas suudaksime veelgi paremad olla. Jätsime löömata väga palju lihtsaid võimalusi, mis võivad valusasti kätte maksta. Üldiselt arvan, et meeskond töötas väga hästi kokku ja suutsime mängida täpselt seda mängu nagu me parajasti vajalikuks pidasime. Kõik tegid väga head tööd ja tulemusest on igal mängumehel oma osa võtta. Usun, et samasuguse distsipliiniga suudame valmistada ka ülejäänud vastastele piisavalt ohtu.“

Poseidon mängis täna rivistuses (4-3-3): Taavi Tamm; Kristo Laarmann – Sven Saar – Kert Pulst – Kaspar Põldemaa; Aron Tanel Niin – Ott Kangur – Nils Grün; Joonas Einfeldt – Lauri Lilleste – Ülari Tohver.

Vahetusest sekkusid: Tarmo Voltein, Carl-Richard Saks, Silver Lulla, Artur Klein ja Martin Kaskla. Kasutamata vahetustena jäid Andrus Stimmer ning Kristjan Õunpuu.