Publikurekordi kirjutasite pea kahekordseks

Möödunud nädalavahetusel toimus oodatud III liiga liidrite lahing, Pärnu derbi Poseidoni ja Tervise vahel. Kaotasime seekord 4:6, kuid seda klubi rekordit tähistava 205 pealtvaataja silme all.

Kui mullu käis karikamängu FC Kuressaarega kaemas 114 ja kohalikku madinat PJK duubliga 85 inimest, siis Poseidoni senine publikurekord pärines tegelikult aprillist 2016, kui III liiga kohtumisel Pärnu Vaprusega käis protokolli järgi 120 silmapaari. Nüüd aga kogunes pühapäeval kunstmuru äärde üle kahesaja inimese.

“Äärmiselt kahju, et külma kevade tõttu ei saanud see mäng toimuda Raekülas, kus tingimused oluliselt paremad,” märkis klubi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Ivar Lepik. “Aga siiski kontekstiks: paar tundi varem jälgis Pärnus Esiliiga mängu 58 pealtvaatajat, Premium liigas on keskmine number väiksem lausa neljal meeskonnal.”

Tabloo seekord aga meie kasuks ei jäänud. Ootamatud probleemid hõrendasid esindusmeeskonna koosseisu ja nii pidime tugeva vastase vastu mängima sugugi mitte optimaalselt. Avapoolaja kaotasime 0:3, teise võitsime tugeva lõpuspurdiga 4:3.

Peatreener Martin Kuldmägi: “Kindlasti võitis seekordse Pärnu derbi õige ja tugevam võistkond, kuid usun, et päris häbisse me siiski ei jäänud. 0:6 seisu pealt neli väravat tagasi lüüa ei olnud küll piisav, kuid pakkus teatud rahulolu ja lohutust siiski. Kurb, et mängu algus oli meie poolt niivõrd aukartlik ja kramplik, jooksime kindlasti lati alt läbi ega suutnud oma taset välja mängida. Kokkuvõttes ei ole aga pikalt leinamiseks põhjust ega vajadust, loodetavasti teeme mängust õiged järeldused ja oleme kogemuse võrra targemad.”

Kaotas ka duubel, kes võttis ette tee Tartumaa sügavustesse Tabiverre. 0:2 kaotusseisu jäänuna võideldi end tagasi 2:2 viigini, aga valus värav avapoolaja lõpus aitas Äksi Wolvesi lõpuks 5:2 võiduni.

Noored olid seevastu tublid! Pikalt pausilt naasnud U17 alistas kodus 3:1 Viimsi MRJK, meie poistest tegi skoori Kaspar Kaskla; U15 järgis eeskuju ja sai 4:1 jagu Põltsamaa Spordist.

U13 I võistkond tegi võõrsil 1:1 viigi Põhja-Tallinna Voltaga, U13 II võistkond pidi aga Haapsalus tunnistama vastase 6:0 paremust.

Uuel nädalal madistab esindus juba kolmapäeva õhtul. Hetkeseisuga viimases mängus enne Raekülla kolimist oodatakse külla Türi Ganvixit, et väikestel karikavõistlustel püüda edasipääsu järgmisesse ringi. Võitja selgub kindlasti, tule ja toeta omasid kolmapäeval kell 19.00 Mai kunstmuru ääres!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SportAeg, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad