Riihimäki Cup’il käidud!

Pärnu JK Poseidoni kolmele vanuseklassile möödus eelmine nädal (29.07 – 02.08) väga huvitavalt. Nimelt käisime esimesel välisturniiril Soomes, Riihimäkis, mis kestis kolmapäevast pühapäevani. Kogu kollektiiv koosnes 35 mängijast, 6 lapsevanemast ja 3 treenerist. Osalesime kolmes vanuseklassis: 2003, 2005 ja 2006.

2003 vanuseklassis, kus treeneriks oli Nils, saavutasime hinnatava kuuenda koha, alistades ühe vastase lausa 10:0. Paljude puudujate tõttu omavahel vähe kokkumänginud võistkond suutis väga kiiresti üksteisega kohaneda ning kohati väga ründavat jalgpalli näidata. Mõned vastased osutusid siiski ületamatuks, kuid turniirilt siiski väga kiiduväärt kuues koht!

2005 vanuseklassis, kus tase osutus üle ootuste kõrgeks, sai JK Poseidon ühe 9:0 võidu. Võistkond, mille potentsiaal on väga suur, sai sellel turniiril madistada tunduvalt tugevamate vastastega, kui Eesti Noorte Meistrivõistlustel, mistõttu oli võistlus treener Martini hoolealustele kindlasti heaks ettevalmistuseks.

Seekordne üllataja oli 2006 võistkond, kes suutis võita lausa viis mängu. Kokku suudeti turniiri käigus lüüa 32 (!) väravat ning vaid kaks vastast jäid ületamatuks. Ametlikku paremusjärjestust turniiril selles vanuses ei peetud, kuid mitteametlikult lõpetati väga kõrgel kohal ning saadi omale kaela ka medalid.

Noortesuuna juht ja 2006 võistkonna treener Joonas: „Kogu turniir oli väga õpetlik ning kulges suurepäraselt, ilma suuremate äpardusteta. 2006 võistkond mängis 4+1 väljakul (Eestis 6+1), mis algul oli harjumatu, kuid kokkuvõttes osutus pigem meile kasulikuks. Väga meeldis see, kuidas mitmed mängijad lausa turniiri käigus arenesid nii mängijana kui ka inimesena. Ma usun, et see oli kõigile 35 mängijale väga hea kogemus ning aitab neil ka edaspidi paremaks saada. Järgmine suvi tahame kindlasti reisi korrata ja juba rohkemate võistkondadega. Kas see saab olema Riihimäkisse või mujale, on veel selgumisel.“

(Pilt: 2006 võistkond, autor Liina Elken)

Arhiiv

Kategooriad