Rondo toodi koduõuele kätte

Eelmisel nädalal, 29.07-02.08, toimus Pärnus Valencia C.F suvelaager, mille raames väisasid suvepealinna kaks Valencia C.F noorteakadeemia treenerit Xavier Andres ja Juan Antonio Lopez. Laagrist võttis osa koguni 106 last 8 treeneri juhendamisel, kuid harjutuskavad ja päevaplaanid koostasid just Hispaania senjoorid, tagamaks, et laager toimuks võimalikult sarnaselt Valencia treeningmudelile.

Igal päeval said lapsed osa kahest kahetunnisest treeningust, millele eelnesid põhjalikud soojendused ja prep-harjutused. Lisaks viidi läbi erinevaid osavusvõistlusi ning mänge. Laagri viimane päev ehk reede oli aga turniiripäev, mil peeti tuliseid lahinguid ja emotsionaalseid finaalkohtumisi. Laagri tegi eriliseks kaks elementi: esiteks just nimelt see, et kogu töö toimus samadel põhimõtel nagu Hispaania tippklubis. See tähendas, et päevad olid mängulised ja täis actionit – niisama “udutamisele” ei olnud laagris kohe üldse kohta, samuti mitte igavatele drillharjutustele ega kuivadele taktikaloengutele. Mängijaid said ise kogeda, mida tähendab tõeliselt väikesel alal pallivaldamine ja mida selleks teha vaja on, et kitsal alal edukalt toime tulla. Lisaks väärib märkimist tõsiasi, et laagri käigus valisid Hispaania treenerid välja kaks tublimat, kes teenisid kutse Valencia akadeemiasse külastuskäigule. Nendeks osutusid Handro JK Poseidonist ja Bruno PJKst!

JK Poseidoni tegevjuht Martin jääb laagriga rahule: “Võib öelda, et sisuliselt aasta aega ettevalmistustööd tasus end kuhjaga ära. Positiivseid ja rahulolevaid nägusi leidus kõikjal, nii lastevanemate, laste kui treenerite seas. Oleme ääretult tänulikud Hispaania treeneritele, kes tõepoolest tulid siia, et oma kogemusi ja teadmisi meie laste ja treeneritega jagada, mitte niisama suvisele Eesti ringreisile. Juan ja Xavi tegid oma tööd professionaalselt ning hingestatult ja oli näha, et lapsed jäid nendega igati rahule. Kindlasti võitsid sellest nädalast väga palju ka merejumalate treenerid, kes said tutvuda Hispaania tippklubi treeningmetoodika ja nö köögipoolega. Võib öelda, et nii mõndagi kavatseme üle võtta ja meie konteksti kohandada.”

Laagri läbiviimisel mängisid suurt rolli meie head sõbrad: Kodu Kuubis OÜ, Raeküla Vanakooli Keskus, Villavennad OÜ, Leca Eesti OÜ, Uhlsport, Termopilt OÜ, Saku Läte OÜ, Pärnu Linnavalitsus, Saarde Vallavalitsus, Andres Kaskla, Janely Rohumägi, Marko Kristal. Aitäh teile!

Suur tänu ka kõigile lastevanematele ja loomulikult lastele, kes aitasid sellest meeldejääva kogemuse teha!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad