Summer Cupilt klubi esimene võit!

Meie U15 võistkond ületas tänavusel Summer Cupil lati, mille nad olid iseendale varasemalt seadnud, ja kirjutasid end suurte tähtedega klubi ajalukku. Medalid saime kaela ka U13 vanuses.

Kaks aastat tagasi vaid Tartu Tammekale alla jäänud ja hõbemedalid võitnud U15 ehk 2008 sünniaastaga grupp murdis sel korral vastased võimsalt: alagrupis alistati FC Elva, Viljandi Tulevik ja Rae Spordikool, veerandfinaalis Pärnu JK, poolfinaalis FC Levadia ja finaalis uuesti FC Elva. Tasuks klubi ajaloo esimene triumf Summer Cupil.

U15 võistkonna juhendaja Joonas Einfeldt: “Neli päeva Summer Cupi põrgukuumuses on möödas ja seda igati edukalt. 2008 võistkond oli oma turniiril teisel tasemel, võitis kõik mängud ning seeläbi ka turniiri. Jaanipäeva eel Liepajas saadud kogemused andsid meie mängule intensiivsust juurde ja sel korral vastaseid ei leidunud. Tublid mängijad!”

Teise komplekti medaleid kindlustas meile U13 sinine võistkond. Alagrupis alistati esmalt Raplamaa JK ja FC Otepää, kuid kaotus Tallinna Kalevile muutis olukorra keeruliseks. FC Elva alistamise järel tuli otsustavas lahingus vastu Raasiku FC Joker, kellega mängiti edasipääsule teadmises, et viik ei aita kumbagi – meie hiline värav kirjutas tabloole seisuks 1:0 ja tõi edasipääsu!

Poolfinaalis tuli tunnistada hilisema turniirivõitja Tartu Tammeka 3:2 paremust, pronksimängus Kohila Püsivusega aga jagati 1:1 viigi järel medalid penaltiseerias. Seal olid täpsed esimesed seitse lööjat, kuniks Poseidoni väravavahi Kert Eriksoni jalatõrje otsustavaks sai.

U13 sinise võistkonna juhendaja Martin Kuldmägi: “Ääretult keerulised neli päeva: rasked mängud, tugevad vastased, palav ilm, pikad päevad. Kuid seda enam maitseb võidetud ning auga välja teenitud medal magusalt. Mängijad olid turniiriks väga hästi valmis ning näitasid, et nendes on sisu, võitmaks väga keerulisi mänge rasketes tingimustes.

Treenerina teeb eriti palju heameelt see, et saavutasime edu ning lõime palju väravaid just nende elementide pealt, millega oleme viimasel ajal treeningutel ja koosolekutel palju vaeva näinud. Usun, et mängijad nägid ja kogesid ise nüüd samuti, et põhimõte “you play as you train” peab jalgpallis paika. Lisaks näitasid mängijad ka kõvat tahtejõudu ja vaimset sisu, et karikaga koju minna, sest poolfinaali kaotus mõjus küll muserdavalt, kuid pronksimänguks leiti väga õige lähenemine, mis aitas võita. Olen mängijate ja võistkonna üle väga uhke ja ootan huviga nende järgmisi esitusi.”

Teised meie esindajad medalimängu ei sekkunud. U17 võistkonnal jäi väärt tulemus mõne värava kaugusele – väravate vahe turniiril jäi plussi, ent viigid Tabasalu, Viimsi ja Raasiku Jokeriga ning üheväravalised kaotused Tartu Tammekale ja FC Florale võtsid võimaluse kõrgesse konkurentsi sekkuda. Seejuures Flora võitis, Viimsi sai kaela pronksmedalid.

U13 valge võistkond oli kenasti konkurentsis, kuid tihedas sõelas alagrupist edasi ei pääsenud. Saldo jäi siiski kenasti tasakaalu, sest turniiri peale kaotati FC Florale ja Kohila Püsivusele, viigistati Pärnu Vapruse ja FC Kosega ning alistati Paide Linnameeskond ja Pärnu JK.

U11 ei saanud oma mängu kuidagi klappima. Alagrupis tunnistati PJK, Viljandi Tuleviku, Tallinna Kalevi, Tabasalu ja soomlaste Puotinkylän Valtti paremust, ainsaks punktiks viik Otepääga. Viimasel päeval võeti end siiski niipalju kokku, et Vaprus alistada. Veidi paremini käis U10 käsi: võideti Tabasalut, Tammekat ja Pärnu JK-d, viigistati Vaprusega ning kaotati FC Levadiale ja FC Elvale.

Eraldi tasub esile tõsta 2014 sündinute ehk U9 vanuseklassi tulemusi, kus olime samuti väljas kahe võistkonnaga. U9 sinine sai jagu Vaprusest, Otepääst, Raasikust, Tabasalust ja PJK-st, kuid 3:3 viik Floraga ja 4:5 kaotus Levadiale röövisid medalivõimaluse – lõpuks läks kirja viies koht, kusjuures seitsme mänguga löödi kokku lausa 63 väravat! U9 valge aga alistas kaks Vapruse võistkonda ja Tabasalu, kuid jäi alla PJK-le, Nõmme Unitedile, leedulaste FK Silutele ning Tallinna Kalevile.

Veel enne, kui neli pikka päeva Summer Cupil käima läksid, tõmbas esimesele poolaastale joone alla esindusmeeskond. Kolmapäeva õhtul kohtuti Eesti karika raames võõrsil mitmeid ekskoondislasi koondava FC Zenitiga, kellele tuli tasavägise mängu järel 3:5 alla vanduda. Karikatee selleks korraks lõppes.

Meie poolt tegid skoori Artur Šalda (Fermid.ee), Anton Issakov ja Richard Kiviselg, vastasel aga Tarmo Kink (82 mängu Eesti koondises), Tarmo Neemelo (196 väravat Eesti kõrgliigas), Ingemar Teever (157 väravat Eesti kõrgliigas) ja kahel korral Rasmus Tomson (302 mängu Eesti kõrgliigas).

Esindusmeeskonna esimesele poolaastale vaadati tagasi ka värskes taskuhäälingus Estonian Football Podcast (inglise keeles).

Lähinädalatel puhkame – treeningute, mängude ja turniiridega jätkame 25. juulil. Loodetavasti võtavad poisid-tüdrukud suvest viimast ja on kolme nädala pärast veelgi motiveeritumad!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad