Suvepausile vastu püstipäi ja sooja tundega

Aasta esimese poole kahte viimasesse nädalasse mahtusid esindusmeeskonna ajalooline võit, U16 tugev esitus mitmel rindel ja midagi ilusat ka päris väikestele.

Alustame kõige värskemast ehk traditsioonilisest Pärnu suve suursündmusest Summer Cupist, kus olime sel korral väljas seitsme võistkonnaga. Neist kõige vanemad ehk 2008 poisid näitasid, et ei pea kellelegi alt üles vaatama: alagrupist saadi kirja viigid soomlaste Orimattilan Pedoti ja Rae Spordikooli/Raasiku Jokeriga ning võidud FC Kose ja Tartu Tammeka üle.

Poolfinaalis tuli vastaseks Tartu Kalev, kellele 0:0 lõppenud mängu järel penaltiseerias valusalt 7:8 alla jäädi … aga sisu näitasid poisid päev hiljem, kui derbi Pärnu JK-ga samuti penaltitele läks. Seal jäime 3:1 peale, tasuks kolmas koht ja pronksmedalid.

2008 peatreener Joonas Einfeldt: “Alustasime turniiri küll mõnevõrra ebaõnnestunud viigiga põhjanaabrite vastu, aga edasi olime juba kindlad. Väga valus oli poolfinaalis kaotus Tartu Kalevile penaltitega, aga paraku oli kogu turniiri kõige suurem pauk Magnus Hartwichi tõsine vigastus samas mängus, mis selgelt emotsioone kahandas. Loodame parimat ja teeme omaltpoolt kõik, et Magnust aidata.”

Mõni päev varem ehk 27. juunil lõpetas sama võistkond hooaja esimese poole Eesti tippseltskonnas 1:1 viigiga Narva Transi vastu, kus eduseis lõpus käest anti. Hooaja keskpaigas ollakse seitsmendad – kirjas on üks võit, neli viiki ja kolm kaotust.

Aga tagasi Summer Cupi juurde. 2010 vanuses olime väljas kahe võistkonnaga, mõlemal jäid soovitud tulemused tegemata: kui II võistkond lõpetas turniiri ainsagi võiduta, siis I võistkond triikis alagrupis viiest mängust neli viiki, kaotas Tallinna Kalevile 0:1 ja jäi seetõttu tabeli alumisse poolde. Kohamängudel alistati Rae Spordikool kindlalt, kuid see ei tähendanud enamat 13. tabelireast.

2012 võistkond alustas turniiri viigi ja võiduga soomlaste vastu, kuid kaotas siis napilt Tartu Tammekale ja kindlamalt Viimsi MRJK-le. Kohamängudel alistati penaltitega Pärnu Vaprus, kuid jäädi omakorda 11 meetrilt alla Rae Spordikoolile – lõppkohaks kümnes.

2014 Sinine võistkond madistas A-tasemel tublisti, kuid võidule Tartu Tammeka üle tuli kõrvale panna kaotused lätlaste esindusele, FC Florale ja Tallinna Kalevile. Kohamängudel tunnistati ka FA Tartu Kalevi ja sama Tammeka paremust. 2014 Valge andis B-tasemel kõigile vahvad lahingud, saades kirja kaks võitu ja viis kaotust.

Pronksmedalid tõid ära ka kõige väiksemad ehk 2015 võistkond. Turniiri alustati 3:3 viigiga FC Flora vastu, kuid siis alistati järjest Vaprus, Raasiku, Tartu Kalev, Tabasalu ning pronksimängus Viljandi Tulevik. Tänu paremale väravate vahele alagrupi võitnud Flora sai lõpuks kaela kuldsed medalid.

2015 peatreener Joonas Einfeldt: “Turniir kulges sisuliselt algusest lõpuni positiivsetes nootides. Kohe esimene mäng oli hilisema võitja vastu, kellega mängisime 3:3 viiki. Finaal jäi vaid väravate vahe taha, aga kõik ülejäänud mängud olid noorte merejumalate kasuks. Mängiti isuga ja ägedalt!”

Joonase abita ei saa läbi ka esindusmeeskond: 21. juunil, vahetult enne jaanipäeva murdsime esmakordselt maha suuresti endistest Premium liiga meestest koosneva Pärnu Tervise! Just Joonas viis meid 5. minutil ette ja tegi 69. minutil seisuks 2:0.

Kolm minutit hiljem skooris Richard Kiviselg ja kuigi see äratas ka vastase, lõi Sven Saar 87. minutil seisuks juba 4:1. Lõpuvileks näitas tabloo meie 4:2 paremust ja kolme punkti tabelisse – hooaja keskpaigaks oleme kümne silmaga 11. kohal.

Esindusmeeskonna peatreener Martin Kuldmägi: “On ilmselge, et paberi peal poleks meil lootustki Pärnu Tervise mängijate ega nende individuaalse kvaliteedi vastu, kuid õnneks ei mängita jalgpalli paberi peal. Kõik need 90 minutit oli paras kannatamine, sest Tervis oli mänguliselt meist täielikult üle ja surus meid oma trahvikasti lähistele, kuid mängijate distsipliin ja soov võidelda oli muljetavaldav. Nagu ütlevad klassikud – football is about winning. Minu sügav tänu ja kummardus oma mängijate ees ning au ja kiitus ka headele sõpradele Tervisest meeldejääva õhtu eest.”

Uuel nädalal puhkame ja seda kohe mitu head aega – enamik gruppe jätkavad 24. juulist. Vahvat suve ja kohtumiseni juba järgmistes lahingutes!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.