Taastasime Tšehhi laagrite traditsiooni

Laupäeval, 11. märtsil startisid merejumalad nelja-aastase vaheaja järel taas Tšehhi poole, sihtkohaks Tremošnice. Kaheksa päeva hiljem jõudsime sama rõõmsalt tagasi kodukamarale.

Järjekorras neljas laager Tšehhis toimus kolm aastat pärast eelmist – kui 2017, 2018 ja 2019 külastasime Kesk-Euroopat kolmel järjestikusel kevadel, siis järgnenud aastad möödusid maailmas teistsuguste nootide saatel. Nüüd oli aeg aga taas küps piiri taha kiikamiseks.

Siinkohal ei saa kuidagi unustada kõiki neid, tänu kellele reis võimalikuks sai. Esimesed, suurimad ja kõige põhjalikumad tänusõnad lähevad loomulikult teele Põhuplaat.ee vaprale kollektiivile, kelle panuseta ei oleks laager sellisel kujul kuidagi võimalik olnud. Nende tubli Tšehhi partner Ekopanely aitas organiseerimisel, oma panuse andsid ka Hevo Tehnika ja Saku Läte.

Laagris käisid sel korral koos esindusmeeskonna ja U16 võistkonna mängijad, kellest esimesed sel aastal ka esinduse eest platsile joosta tohivad. Lisaks hulgale treeningutele – neist nii mõnigi naturaalsel murul – pidasid mõlemad kaks kontrollmängu ja tutvusid kohaliku jalgpalliga. Viimased päevad möödusid aga vaimu värskendamise tähe all, külastati Prahat ja Ekopanely tehast.

Võistkondade laagri kokkuvõtteks:

esindus
JK Poseidon – Tremošnice 3:2
JK Poseidon – Hermanuv Mestec 2:3

Esindusmeeskonna juhendaja Martin Kuldmägi: “Esindusmeeskond ei läinud kahjuks Tšehhi sellise nimekirjaga, nagu oleksin soovinud – väga palju mängumehi jäi erinevatel põhjustel koju. Need aga, kes kohale tulid, tegid tööd isu ja hoolega. Oli näha, et Tšehhi varakevad mõjus meestele hästi ning kõik olid täis tahtmist anda endast maksimumi.

Lisaks ootasin laagri eel huviga, millist eeskuju näitavad mehed meie U16 võistkonnale, kuid siinkohal saan rõõmuga tõdeda, et esindusmeeskonna suhtumine, distsipliin ja tööeetika nii väljakul kui selle kõrval olid igati kiiduväärt. Usun, et panime hooajaeelsele ettevalmistusele vägeva punkti ja jääme nüüd põnevusega liigakohtumisi ootama.”

U16
JK Poseidon vs Tremošnice 3:2
JK Poseidon vs Chotebor 3:4

U16 võistkonna peatreener Joonas Einfeldt: “U16 Tšehhi laager läks paremini, kui oleks osanud oodata. Seda nii sportlikult, võistkondlikult, korralduslikult kui ka emotsionaalselt. Vaatamata pikkadele sõitudele, väsitavatele treeningutele ja mängudele suutsid poisid üldjuhul fookust hoida õigetel asjadel. Jalgpalliliselt saime palju treeninguid muru peal ja kaks väga head treeningmängu. Reis Prahasse pakkus aga emotsionaalset turgutust. Tänud kõigile!”

* * *

Puhata ei saanud ka 2016 ja 2010 II võistkonnad, neist esimene käis eelmisel nädalavahetusel turniiril Viljandis ja teine äsja Valgas.

2016 ei saanud alagrupis kuidagi kaitset pidama ja pidi tunnistama Tartu Kalevi, Elva, Paide Linnameeskonna ja Viljandi Tuleviku paremust, kuid kohamängudel alistati kaks Tuleviku võistkonda omakorda selgelt; 2010 II jäi aga napilt ilma medalitest, kui liigasüsteemis koguti saldosse üks võit (Valga Warrior), kolm viiki (FK Smiltene, Puhja Barca, Valga Warrior) ja üks kaotus (Peipsi United).

Nüüdseks on ka selge, et uus hooaeg ei ole sugugi mägede taga: esimesena astub (kunst)murule esindusmeeskond, kui pühapäeval, 2. aprillil kell 18.00 võõrustame kodus Mai kunstmuruväljakul FC Kose võistkonda!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad