Tagasivaade E1-klassi hooajale

Jalgpalliklubi Poseidoni 2005. aastal sündinud poisid lõpetasid oma Eesti Noorte Meistrivõistlused (edaspidi: ENMV) hooaja oktoobrikuu algul. Kokku viis kuud väldanud periood kätkes endas kahtteist mängu, sõite Saaremaale ja palju muud lõbusat. Treener Martin võtab siinkohal hooaja kokku.

Hooaja-eelsel perioodil ei saanud poisid kahjuks nii palju koos harjutada, kui oleks võib-olla soovinud. Samas aga näitasid turniirid Tartus ja Tallinnas, et mängijad on võimelised kiirelt kohanema ning üksteisega harjuma. Sestap ei olnud paanikaks põhjust ning lapsed hakkasid kärmelt ühtse võistkonnana tegutsema. Juba esimestes mängudes näidati üles tõelist meeskonnavaimu, aidates üksteist väljakul, julgustades teineteist ning arutledes üheskoos, milline mänguolukord läks hästi või halvasti. Rõõm oli näha, kuidas kasvas mängijate usaldus oma kaaslaste vastu, sest see lõi (ja loob jätkuvalt) aluse edukaks mängupildiks ja ka hooajaks üldiselt.

Väga positiivne oli see, et saime üsna põhjalikult poistega rääkida, millist jalgpalli soovime mängida. Sestap seadsime endale igaks mänguks ja turniiriks konkreetsed ülesanded, mis väljakul lahendada tuli. Mõnikord keskendusime ääremängijate tegevusele, vahel aga näiteks keskkaitsjate omavahelisele koostööle jne. Suutsime sel moel igale mängijale ja positsioonile luua vastavaid väljakutseid, mida lapsed väljakule minnes täitma pidid. Niimoodi arendasime järk-järgult ning sihipäraselt kogu meeskonda ning kuigi see töö ei lakka ealeski, on juba võimalik teatuid tulemusi näha. Poisid tegutsevad palliga üha enesekindlamalt, tekitades alati ohtu vastaste värava lähistel. Treenerina on hea meel just selle üle, et lapsed mängivad loogilist ning nauditavat mängu – mängijate tegevused on eesmärgipärased ning mõtestatud, neil on väga konkreetsed ideed, mida nad väljakul ellu soovivad viia. Sel moel väldime juhuslikkust ning õnne faktorit, olles ise mängu ning olukorra peremehed.

Suure tõuke mängijate arengule andis eelkõige juulikuus Soomes toimunud Riihimäki turniir. Poisid said mitmeid raskeid mänge ning kogu üritus tõi pidevalt ja järsult mängijaid oma mugavustsoonist välja. Väljakul oli tarvis teha palju kaitsetööd ning mis kõige tähtsam, võtta lühikese aja jooksul kiireid ja korrektseid otsuseid vastu. See kõik sundis poisse teravamalt tegutsema, sest aega ja ruumi oli vähe. Turniiri positiivne mõju tähendas aga seda, et ENMV mängudele naastes olid mängijad juba paremini valmis surve all tegutsema. Hooaja teises pooles mängiti kohati juba sellist jalkat, millest näiteks klubi täiskasvanute esindusmeeskond lausa õppust peaks võtma! Poisid tegutsesid palliga väga oskuslikult ning taipasid edukalt, millal võtta vastutus enda õlule, millal aga pall sõbrale toimetada. Ka kaitsetööd tehti intensiivselt ja usinalt – selle tõestuseks ka mitmed nullimängud.

Kokkuvõttes tuleb öelda, et võistkond tegi äärmiselt korraliku hooaja. Headest tulemustest ning mitmetest võitudest veelgi tähtsam on just tõsiasi, et poisid õppisid tasapisi kinnistama seda mängustiili, mida soovime viljeleda. Järgmisel aastal jätkame sama eesmärgiga – arendada mängijaid. Talvel on plaanis teha erinevaid ning mitmekesiseid treeninguid, osaleda halli- ja saaliturniiridel ning võimalusel võtta ette ka üks talvine võõrsilturniir.

Soovin kindlasti poisse kiita ja tänada, sest nad olid (ja on alati) igati tublid ning vahvad! Kahtlemata väärivad erilisi tänusõnu ka emad-isad ning õed-vennad, kes igal mängul meid toetamas olid ning mängijatele väga hea keskkonna lõid. Aitäh!

Pärnu JK Poseidon 2005 võistkonna eest mängisid:

• Rasmus Sild
• Klen Liiva
• Joonatan Pajuväli
• Tanel Tamm
• Kaspar Kaskla
• Herbert Muhu
• Markus Laarents
• Richard Kiviselg
• Hanno Valk
• Marten Leosk

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad