Tagasivaade U12 võistkonna hooajale

JK Poseidoni U12 võistkond (poisid sünniaastaga 2005) pidas tänavu ENMV I alagrupis ühtekokku 15 mängu ning hooaeg lõpetati tublil teisel kohal. Treener Martin võtab järgnevalt jalgpalli-aasta põgusalt kokku.

Kevadel, vahetult enne ENMV mängude algust, käisime Sakus ettevalmistaval turniiril, kus poisid mängisid kõik mängud väga stabiilsel ja kõrgel tasemel, mis andis lootust positiivsele hooajale. Oli näha, et talvisel saaliperioodil oli arengus astutud selge samm edasi. Muidugi pärssis esimesi mänge suurel väljakul tõsiasi, et sisuliselt talv läbi olime harjutanud saalis, mitte väljas, kuid üleminek kulges tagantjärgi vaadates üllatavalt sujuvalt.

Meistrivõistluste mängud algasid küll kahe kaotusega, kuid seejärel saime juba korralikult hoo sisse. Kogu hooaja vältel jäigi alistamatuks vaid Pärnu Kalevi võistkond, kes selgelt ja ülekaalukalt ka alagrupi võitis. Kõigi teiste võistkondade – FC Kuressaare, Raplamaa JK, Pärnu JK Vaprus, Vändra JK Vaprus – näitasime aga korralikku mängu, tasuks võidupunktid tabelisse. Kuid, nagu laste jalgpallis ikka, polnud rõhk kunagi punktisaagil, vaid just mängupildil. Leppisime iga mängu eel oma ülesannetes kokku ning kutid üritasid neid platsil edukalt ellu viia. Tahtsime mängida nö romantilist jalgpalli ning poisid mõistsid, et selleks on igal mängijal vaja sajaprotsendiliselt oma panus anda. Tõsi, mõni kord, kui see välja ei tulnud, keesid emotsioonid üle ning aeg-ajalt oli kaotustega raske leppida. Kuid nii see juba spordis käib: tuleb õppida võitma ning tuleb õppida kaotama.

Suvel käisime Soomes, Vantaa Cupil, kus vastased olid tugevad ja mängud rasked. Kui eelmine aasta oli meie allajäämine võrreldes põhjanaabritega selgelt näha, siis tänavu saime juba paremini vastu. Tuleb tõdeda, et vahe on endiselt olemas, kuid tasapisi hakkame juba järele jõudma ning vastaste poolt pakutava kõrgema ja intensiivsema tempoga harjuma.

Hooaja teine pool kulges samuti edukalt: kogusime väärtuslikke punkte tabelisse, rõhutades alati aga just mängulist poolt, mitte tulemusi. Meeskond tegutses ühtselt ning leidsime hea tasakaalu rünnaku ja kaitse vahel. Me ei löönud just alati väga palju väravaid, kuid samas ei saanud ka vastased liiga tihti meie vastu võrku sahistada.

Mis aga edasi? Järgmisel aastal liituvad poisid U13 vanusegrupiga ning hakkavad üheskoos mängima ENMV mänge. See aga tähendab eelkõige kaht suurt muudatust: mängimist aasta vanemate poiste vastu ning mängimist suurel väljakul, 11v11. Saab olema väga keeruline aasta täis väljakutseid ning murekohte, kuid kuttide tuhin ja pealehakkamine on niivõrd võimas, et risti ette lüüa me ei kavatse. Käisime oktoobrikuus U13 võistkonnaga koos ühiselt Sakus rahvusvahelisel turniiril, kust naasime pronksmedalitega, seega algus on tehtud, ning igati positiivselt!

Lisaks poistele väärivad suurt kiitust kahtlemata ka nende ütlemata ägedad-toredad lapsevanemad ning õed-vennad, kes kogu selle hooaja vältel alati klubi ning lapsi abistasid. Aitäh!

Üheskoos edasi, merejumalad!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad