Tahame enamat

Möödunud jalgpallinädala võib kokku võtta lihtsa sõnumiga: mängud võisid olla rasked ja vastased tugevad, aga seega tuleb ka meil rohkem pingutada. Aga oli ka põhjust rõõmustamiseks.

Alustame positiivsest: võidu sai taas kirja U12 ehk 2012 võistkond, kui alistas Pärnu Vapruse 5:0. Kübaratrikiga sai ses mängus hakkama Lucas Neutal. Kahjuks jäi nende võit ka merejumalate nädala ainsaks.

Küll aga väärib väga positiivses võtmes esiletoomist meie kasvandike esimene värav Eesti kõrgliigas – sellega sai hakkama Rebeka Nora Jürgens, kelle tabamus aitas Pärnu Vapruse ja Viljandi Tuleviku Ühendnaiskonna 1:0 võidule Viimsi JK üle. Tubli, tubli, tubli!

Aga tagasi meie noorte juurde. U14 vanuses madistasime pealinlastega: I võistkond võttis kodus vastu FC Tallinna, II võistkond oli külas Lasnamäe Ajaxil. Mõlemad lubasid vastase 2:0 ette ja ei suutnud napilt raskest seisust välja ronida: I võistkond jäi lõpuks alla 1:2, II võistkond 3:4.

U16 võttis ette pika sõidu Narva, kus kohalikule Transile küll korralikult vastupanu osutati, aga jalgpallis on teatavasti võitmiseks vaja väravaid. Teist mängu järjest ei õnnestunud meie poistel skoorida ja teisel poolajal läksid võõrustajad oma teed, tabloo näitas lõpuks 0:3.

Esindusmeeskond käis Raplas, kus kohalikega pole kunagi lihtne, ja lasi mängu käest juba avapoolajal. Vastane lõi kaheksa minutiga kolm väravat. Teisel poolajal lisati veel üks, kokku kurb 0:4.

Esindusmeeskonna mänedžer, taas ka ise putsad jalga tõmmanud Ivar Lepik: “Lihtne oleks öelda, et koosseisust, millega sel hooajal arvestasime, on vähemalt ühe käe sõrmede jagu olulisi mehi erinevatel põhjustel ära langenud. Palju keerulisem on vaadata peeglisse ja tunnistada, et oleme rohkemaks võimelised. On mingid korduvad mustrid, mis paljuski peas kinni – peame need murdma, et uuesti edu saavutada. Palju tööd ootab ees, paljuski ka igaühel iseendaga.”

Uuel nädalal jätkab esindus kodus, kui neljapäeval, 31. augustil kell 19.00 võõrustatakse Raeküla staadionil pealinnast külla sõitvat FC Flora U19 võistkonda. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.