Treenerid koolitusel

JK Poseidoni treenerid Joonas Einfeldt ning Martin Kuldmägi istusid tagasi koolipinki, osaledes augustikuust novembrini Tallinnas toimunud UEFA B kategooria treenerikursustel. Lisaks võeti sügisel osa ka Amsterdami Ajaxi koolitusest “Treeni treenerit”. Mida õppimas käidi?

UEFA B kategooria treenerikursus, mida viis läbi Eesti Jalgpalli Liidu koolitaja Karel Voolaid, koosnes teoreetilisest ja praktilisest osast: igal koolituspäeval toimus 2 teooria ning 2 praktikatundi. Kui teoorias arutleti koos teiste treeneritega erinevate teemade üle, siis praktikas oli tarvis läbi viia treeninguid erinevate noortegruppide peal, kelleks olid näiteks Eesti U15 ja U16 koondised, FC Flora 2000 ja 2001 grupid jne. Lühidalt, teoreetilisi teadmisi sai kiirelt rakendada ja katsetada Eesti tippnoorte peal. Kursuse käigus omandati süvendatult vajalikke teadmisi ja oskusi noorukite ja amatööride juhendamisest ning treenimisest, jalgpallurite ealistest iseärasustest, mängijate pikaajalisest arendamisest. Omal kohal olid loomulikult ka kodused ülesanded, nagu näiteks põhjaliku mänguanalüüsi koostamine ning seejärel vastava treeningu planeerimine.

Amsterdami Ajaxi koolitusel, mida viisid läbi legendaarse AFC Ajaxi noortetreenerid Eddie van Schaick ja Renaldo Landburg, räägiti FC Ajaxi noorteakadeemia tööpõhimõtetest ning mängufilosoofiast. Praktilises osas keskenduti aga mängijate kiiruslike omaduste arendamisele.

JK Poseidoni noortesuuna juht Joonas Einfeldt jäi koolituste kvaliteediga väga rahule: „Võimalus osaleda sellisel koolitusel oli meile väga oluline ning andis tugeva tõuke tulevikuks. Koolitus pani mitmes aspektis teistmoodi mõtlema ning andis mitmeid uusi ideid ja vaatenurki. Koolitaja suutis infot ning teadmisi väga hästi edasi anda. Tänapäeva jalgpall on muutunud väga detailirohkeks ning pidev enese arendamine on äärmiselt oluline. Edaspidi soovime kindlasti, et ka teised treenereid UEFA B koolitusele läheksid.“

JK Poseidoni esindusmeeskonna peatreener Martin Kuldmägi leidis samuti ainult kiidusõnu: “UEFA B kategooria kursus oli äärmiselt mitmekülgselt arendav, sest koolituse suur maht võimaldas erinevatesse teemadesse süvitsi minna. Väga positiivne oli see, kuidas Karel Voolaid suutis juhtida tähelepanu erinevatele detailidele, mida muidu ei oskakski tähele panna. Selle tulemusel olen hakanud jalgpalli kui mängu hoopis teise nurga alt jälgima ning nüüd oskan otsida momente, millest varem võib-olla teadlik polnudki. Omandatud teadmisi saab kindlasti rakendada nii noorte treenimisel kui ka esindusvõistkonna tegemistel, mistõttu ootan põnevusega järgmisi treeninguid.”

JK Poseidon soovib tänada Eesti Jalgpalli Liitu eesotsas Karel Voolaiuga, kes viis läbi väga kõrgel tasemel koolituse, ning Tabasalu Jalgpalliklubi, kes korraldas ning organiseeris AFC Ajaxi koolituse.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad