Tüdrukute E-klassi kokkuvõte

Sel aastal olid esmakordselt võistlustules JK Poseidoni tüdrukud, esindades klubi värve E-vanuseklassi (sünniaastaga 2005 ja nooremad) Eesti noorte meistrivõistlustel. Kokku osaleti neljal etapil, kusjuures igal etapil peeti kolm kohtumist. Treener Martin arutleb tüdrukute hooaja üle.

Tüdrukute võistkonna loomine ning registreerimine meistrivõistlustele oli samm, mida olime soovinud juba klubi loomisest (2013. aastast) alates teha. Kuna meie missioon on aidata kaasa eesti jalgpalli arengule, on igati loogiline, et tuleb panustada ka naistejalgpalli ning selles vallas tööd teha. Üsna lühikese aja jooksul on mitmed usinad tüdrukud meie treeninggruppidega liitunud, mis aga tähendaski, et 2015. aastaks oli võimalik välja panna E-klassi võistkond. Risti ei löönud ette ei treenerid ega plikad, mis tähendas, et üheskoos hüppasimegi tundmatusse vette, kust aga edukalt välja tulime!

Väga meeldiv oli näha, kuidas hooaja vältel kasvas tüdrukute enesekindlus. Kui esimestes mängudes tundus, et meil jäi natuke puudu julgusest, siis see probleem lahenes õige pea. Oli vaja lastesse lihtsalt natuke eneseusku süstida, misjärel juba vapramalt väljakule mindi. Oskuste poolest ei jäänud meie mängijad sugugi häbisse ega hätta, pigem oligi vaja igal tüdrukul natuke individuaalselt mõttetööd teha, et trennis õpitud elemente ka võistlusolukorras kasutada. Seda tehes hakkasidki tulema väravad ja võidud. Positiivsed emotsioonid, mida ilusate esituste järel koguti, andsid omakorda indu järgmisteks trennideks ja etappideks.

Mitmed (ilu)väravad ning julge mäng rünnakul olidki vast need momendid, mis meie võistkonda hooaja lõpuks kõige enam iseloomustasid. Suutsime vastaste väljakupoolel küllalt konkreetselt ja resultatiivselt tegutseda, mistõttu olid vastaste kaitsemängijad meie osavate ning võimekate ründajatega pidevalt hädas. Lisaks tegid tüdrukud selge arengu ka ilma pallita tegutsedes. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkasid meie plikad kaitsefaasis mängima rahuliku meelega, vältides liigset rabistamist ning närveerimist.

Jägmisel aastal jätkame kindlasti tüdrukute meistrivõistlustel E-vanuseklassis. Juba praeguseks on erinevatesse treeninggruppidesse tulnud uusi huvilisi juurde, kes kindlasti meile suureks abiks on. Kui esimene aasta kulus kogemuste hankimiseks ning võistlusolukorraga tutvumiseks, siis järgmisel hooajal soovime juba veelgi kõvemat vastupanu kõigile osutada.

Minu siirad kiidu- ja tänusõnad igale tüdrukule, kes sel aastal meiega võistlemas käisid ning treeningutest osa võtsid! Oli vägagi edukas hooaeg ning plikad pakkusid oma lakkamatu energia ja entusiasmiga tohutult palju positiivseid emotsioone. Lisaks tuleb kindlasti tänada kõiki emasid-isasid, kes oma nõu ja jõuga appi tulid ning tüdrukutele alati toeks olid. Aitäh!

Pärnu JK Poseidoni 2005 tüdrukute võistkonna eest mängisid:

• Pille-Riin Tamm
• Maria-Lota Kool
• Hanna Tali
• Karolina Koikson
• Keiti Kuusk
• Lore Leismann
• Lisanna Laks
• Alisa Bogatšova
• Rebeka Jürgens

Arhiiv

Kategooriad