U-9 II ja III võistkonna 2016. aasta ENMV hooaja kokkuvõte

U-9 vanuse II ja III võistkonnas mängisid 2008 sünniaastaga poisid Sindist ja Surjust. Kahe võistkonnaga mängisime meistrikaid vaid sellepärast, et kõik saaksid võimalikult palju mänguaega. Nelja turniiri ja kokku 12 mänguga võistkonna kohta oleks muidu jäänud mänguaeg väga ahtakeseks.

Enne hooaega oli põhjust optimismiks, sest aastaga olid mängijad silmnähtavalt arenenud, mis väljendus talvistel saaliturniiridel. See, mis aga reaalsuses toimus, üllatas ka treenerit. Kahe võistkonna peale lõime tublisti üle 100 värava ja mängisime kohati paremat võistkondlikku jalgpalli, kui selles vanuses veel mõistlik oleks.  Kindlasti keskendume lähiaastatel peamiselt siiski mängijate individuaalsele arengule, et tulevikus oleks võistkond parimas võimalikus seisus.

Kui tüdrukute võistkonnas lõi Maria-Lota üle 30 värava, siis sellele tähisele jõudsid kindlasti lähedale ka Magnus, Ken ning Robin.  Positiivne oli ka see, et mängijad käisid turniiridel korralikult kohal ja kõik tahtsid mängida.

Suvel käisime Soomes turniiril, kus mängud olid peaaegu sama edukad kui kodumaal. Mängijatele oli see oluline turniir, sest ööd-päevad läbi elati koos ja terve päeva sai sõpradega palli mängida. Kuna lastel oli ka väga palju emasid-isasid kaasas, siis ei tekkinud ka koduigatsust.  Lisaks proovisime oma võimeid ka Pärnu Cup’il, aga seda aasta vanemate poiste konkurentsis. Sealgi lõime mõningad väravad, aga veelgi olulisemalt pidime maksimaalselt pingutama.  Harjumatu oli nii vanemate vastaste vastu mängida kui ka 6+1 väljakul mängida (ENMV oli 4+1). Kokkuvõttes oli see hea esimene proov valmistumaks järgmiseks kaheks hooajaks, kui hakkamegi noorte meistrivõistlustel 6+1 mängima. 2017 hooaeg läheb kahtlemata uute rollide õppimiseks, mõistmiseks ja nendega harjumiseks.

Siinkohal suured tänud kõigile lapsevanematele, kes olid kaasas Soomes, turniiridel ja ENMV etappidel! Teie toetus on väga oluline. Edaspidi on tarvis järjepidevalt trennis käia ja siingi on vanemate roll äärmiselt oluline.  Trennides käimine on kindlasti koht, kus enamikul võistkonnast on võimalik tugevalt juurde panna, eriti suvisel ajal.

Talvisel perioodil on võistkonnal plaanis osaleda mõnel saaliturniiril, käia kolm korda Tallinnas Nõmmel sisehallis Talveliigat mängimas ja kokku saada mõneks ühistreeninguks. Kevadel enne hooaega osaleme kindlasti ka mõnel kunstmuruturniiril.

Ikka edasi, Poseidon!

Pilt on 2015. aasta sügisest Pärnu-Jaagupist. Järgneva aastaga on mängijad teinud väga märkimisväärse arengu.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad