U10 ja U12 juulikuu turniiride ning ENMV sügisringi alguse kokkuvõte

U10 ja U12 võistkondadel on viimasel paaril nädalal olnud väga tihe graafik. Mitmete turniiride ja mängudega on aga tublisti hakkama saadud.

Alustati tihedat teekonda Saaremaa Cupiga, kus U10 võistkond sai 10 võistkonna konkurentsis kuuenda koha. Treener Joonas võttis turniiri järgnevalt kokku:

Mängisime viis mängu, saldoks jäi kaks võitu ja kolm kaotust. Nende lakooniliste numbrite taga on aga tunduvalt rohkem sisu. Esimesed kaks mängu olime vastasest selgelt üle ja võidud olid kindlad. Kolmandas mängus mängisime Pakri vastu, kes oli väga nahaalne ja emotsionaalne  võistkond. Esimesel poolajal tegime terve turniiri parima poolaja ja juhtisime puhkepausiks 2:1. Ilmselgelt võttis see nii füüsiliselt kui emotsionaalselt mängijatelt üsna palju. Pakri sai poolajal jõudu juurde, hakkas mängima palju sirgjoonelisemalt ja lõid teisel poolajal väravad ära ning mäng kaldus nende poole. Ütleks, et pärast seda mängu me päriselt ei taastunudki, kuigi olime igas mängus pildil ja tekitasime väga palju väravalöömisolukordi ja lõime neid ka palju. Kokku jäi turniiri väravate saldo 23:24. Seega saime suurepärased viis mängu.

Mängud turniiril:
vs Saaremaa JK aameraaS 5:2
vs FC Kuressaare I 8:0
vs SK Pakri 3:8
vs Raasiku FC Joker 3:7
vs Vaprus 4:7

Kõigest mõni päev hiljem osalesime Pärnu Cupil, kus suutsime Saaremaal õpitu kenasti praktikasse viia ja turniirilt teise koha saada. Seejuures võitja, PJK I vastu, oli väga-väga põnev mäng, kus 20 minutit normaalaega jäi 0:0, seejuures omasime meie paremaid võimalusi, lüües posti-latti ja ei suutnud ka 1 v 1 olukordi ära lüüa. Paraku 1. lisaminutil suutsid nad väravaesises saginas ühe ära lüüa ja sellega ka turniirivõidu võtta. Sellegipoolest oli turniir igati edukas ja seda peamiselt mängupilti arvestades.

U10 võistkonna tihe võistlusperiood lõppes kolmanda ENMV etapiga, kus osalesid kaks Poseidonit ning kolm Vapruse võistkonda. Kahe Poseidoni võistkonna peale kogunes kuus võitu ja kaks kaotust (seejuures üks neist omavahelisest mängust). Tase oli tunduvalt madalam, kui kahel eelneval võistlusel, aga see võimaldas rohkem palliga mängida ja kohati tulid välja väga põnevad kombinatsioonid.

U12 võistkond sai Saaremaal kaheksa võistkonna konkurentsis seitsmenda koha. Koht oleks olnud kõrgem, kui poleks olnud veerandfinaalis pärast 2:2 normaalaega kaotatud penaltiseeriat Laagri JK vastu. Viimases mängus võeti kindel 4:0 võit Saaremaa JK aameraaSi vastu.

Kui U12 vanuse Pärnu Cup jäi väheste võistkondade tõttu ära, siis nende järgmine mäng toimus ENMV raames kodus Suure-Jaani Unitediga, mis kaotati 2:5. Treener Joonas võttis mängu kokku nii: “Mängisime tõeliselt hea mängu, mida skoor kuidagi ei kajasta. Nagu U10 võistkonnaga, jäime hätta sirgjoonelise mänguga, aga ma ei näe selles suuremat probleemi, sest meie mängisime suurepärast jalgpalli ja pikemas perspektiivis õpetab see meid jalgpalli mängima. Tõepoolest, mulle väga meeldis meie seinasöödumäng ja pallivaldamisoskus. Paraku ei suutnud me kaitses totraid vigu vältida ja seetõttu ka viis sisselastud väravat (sh omavärav, penalti jms). Üldiselt aga nägin, et treener Nils tegi võistkonnaga Saaremaa Cupi ajal väga head tööd ja mängupildis väljendus selgelt Nilsi käekirja, mida oli meeldiv näha.“

Uskumatul kombel tuleb nüüd mängijatele vaba nädalavahetus. U12 mängib taas 18. augustil Valgas kohaliku Warrioriga, keda kodus suudeti 5:1 võita. U10 järgmine turniir on veel lahtine, aga mõlemad võistkonnad lähevad kindlasti 8.-10. septembrini Leetu turniirile.