U13 murdis mustri, esindusel hooaeg läbi

Möödunud nädalaga sai lõpu viimastegi meie võistkondade hooaeg Eesti meistrivõistlustel. U13 astus üle joone magusa võiduga, esindus sai tulises lahingus kaotuse.

Kevadel edukate tulemustega A-tasandile tõusnud U13 I võistkond ei olnud seni Eesti 18 parema seas võidurõõmu tundnud, kuid viimases mängus iluviga parandati. 1:0 võit Viimsi JK üle annab usku, et suudame sel tasemel mängida küll – uuel hooajal tuleb aga esialgu madistada teises liigas, sest alagrupis nelja hulka jõudmisest jäi grammike puudu.

Esindusmeeskond lõpetas hooaja 1:2 allajäämisega Tabasalu Ulasabatile. Artur Šalda (Fermid.ee) hooaja 33. värav viis meid küll juba neljandal minutil juhtima, kuid esimesel pooltunnil domineerides edu kasvatada ei õnnestunud ja vastane lõpetas avapoolaja kauni viigiväravaga 30 meetrilt.

Teisel poolajal olid mõlemal omad võimalused, kuid 72. minuti väravast viis seekord võidupunktid kaasa Tabasalu. Kaotusega lõpetada oli valus, kuid väikese lohutusena ei muutunud sellest lõpptulemus – nii Rummu Dünamo kui ka FC Maksatransport võitsid viimases voorus napilt ja seega jäänuks meie saagiks igal juhul neljas koht.

Esindusmeeskonna peatreener Martin Kuldmägi: “Läksime Tabasalu vastu võidumõtetega ning kindla eesmärgiga lõpetada hooaeg võidukalt. Mäng oli III liiga kohta meeldivalt hea tempo ja kvaliteediga ning loomulikult ei puudunud ka emotsioonid, mis kohati päris tugeva pitseri kohtumisele jätsid. Paraku pidime lõpuvile kostudes tunnistama 1:2 allajäämist. Mängijatele mul aga etteheiteid pole, sest kõik andsid endast oma hetkeseisu maksimumi. Täname ja kiidame vastast hea mängu ning väljakutse eest!”

Meistrivõistluste finiš ei tähenda aga jalgpalliaasta lõppu – juba sel nädalavahetusel olid Pärnu-Jaagupis võistlustules pisikesed merejumalad, kui 2016 lõpetas omaealiste konkurentsis teisena ja 2017 oli aasta vanemate vastu madistades tubli kuues. Uuel nädalal kohtume juba Sindis Väikelinna Cupil!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.