U14 võistkond käis Tartus laagris

Hooajaeelse ettevalmistusega jätkav Poseidoni U14 võistkond (04/05 sünniaastaga poisid) viibis 17.02-19.02 Tartus. Annelinna staadionil toimunud treeningutele pakkusid vaheldust sõprusmängud FC Tartu ja FC Santosega.

Kuna U14 võistkond alustab aprillikuus Eesti Meistrivõistlustel esmakordselt mängimist suurel väljakul, on klubi eesmärgiks pakkuda mängijatele eelnevalt võimalikult palju 11 vs 11 mängukogemusi. Erinevalt eelmistest talveperioodidest ei ole tänavu enam fookus saalijalgpallil ega 5 vs 5 turniiriformaatidel. Juba eelmise aasta lõpus alustati ettevalmistust välitingimustes, pidades silmas just algava hooaja muudatusi. Kui seni on peetud mitmeid sõpruskohtumisi Pärnu JK Vapruse poistega, siis Tartus sai mõõtu võetud FC Tartu ning FC Santose võistkondadega: FC Tartule jäädi tasavägises mängus alla, kuid FC Santose noormängijate üle suudeti aga võit võtta.

Tartu laagri ning võistkonna võimete kohta arutles treener Martin: “Tahtsime poisid igapäeva rutiinist välja tuua ning pakkuda neile Tartu treening- ja võistlustingimuste näol midagi uudset ning vaheldusrikast. Kolme päeva jooksul oli meil üsnagi intensiivne treening- ning mängugraafik, mille tulemusel saime päris õpetliku ülevaate poiste hetkevormist. Hea meel on tõdeda, et mängijad õpivad kiiresti ning võrreldes paari kuu taguse ajaga on üht-teist juba selgeks saadud ja mängujoonis võtab samuti vaikselt ilmet. Tartus oli luubi all palliga tegevus: rünnaku ülesehitus ning pallivaldamine. Poisid tulid neile seatud ülesannetega võrdlemisi edukalt toime, lüües kahe mänguga kuus väravat. Küll aga valmistab meie jaoks palju peavalu vastaste poolt pakutav kõrgem mängutempo, millega on raske kaasa minna. Meie otsused ja nende kiire elluviimine ei ole veel soovitud tasemel, mistõttu tegutseme veel liiga aeglaselt nii palliga kui pallita mängus. Algav hooaeg tuleb meie jaoks väga raske, seega peavad poisid näitama tõsist sisu, et eesootavate väljakutsetega toime tulla.”

Tänusõnad FC Santosele ja Hendrik Tootsile laagri ettevalmistamise eest!


DSC05119 DSC05120 DSC05134 DSC05150

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad