U15 ja U13 võistkonnad osalesid Kokkola Cupil

17.07-22.07 viibisid Poseidoni järelkasvu võistkonnad Soomes, kus osaleti Kokkola Cupil. Tegu on Põhjamaade ühe suurima noorteturniiriga, kuhu kogunes tuhandeid noori jalgpallureid ning sadu võistkondi.

Igasuvine traditsioon külastada mõnd välisturniiri jätkus tänavu reisiga Põhja-Soome. Meie poisid võtsid turniirist esmakordselt osa ning said igati positiivse ja õpetliku kogemuse. Kui U11 kutid võtavad augustikuus ette pika bussireisi Poola, siis vanemad poisid seilasid üle mere. Oma jälje jättis elamusele kindlasti ka pikk bussisõit, sest teekond Helsingist Kokkolasse kestis pea 8 tundi.

Kuna reisiseltskond oli aga mõnusalt kokkuhoidev ja lustlik, kulges bussisõit kui linnulennul. Kohale jõudes ootasid meid ees põrgukuumus, mitmed-mitmed rannaskäigud ning tasavägised jalgpallilahingud. Mänge oli hulgaliselt ning vastaseid erineva tasemega, mistõttu said poisid hea proovikivi enne sügisringi mänge, kusjuures U15 võistkond sai oma oskusi proovile panna Inglismaa tippklubi West Bromwich Albioni akadeemia vastu ning ei jäänud sugugi mitte häbisse.

Treener Martin võtab U15 võistkonna esitused kokku: “Saime alagrupis küll ühe suure kaotuse, kuid edasised mängud olid juba teisest mastist. Soome võistkonnad olid palliga mängus märksa oskuslikumad kui meie ENMV vastased, mistõttu pidime palju kaitsetööd tegema. Turniiri käigus kujuneski üheks märksõnaks just sportlik agressiivsus: poisid mõistsid väga hästi, et on võrdlemisi lootusetu võita vastaselt pall, kui oleme pallist ja mängijast kahe meetri kaugusel.

See nõudis aga, et mängijad hakkaks kontaktsemalt ja vastasele lähemal mängima, sest muidu poleks meil olnud võimalustki palli võita. Kaitsetöö paranes turniiri käigus märgatavalt ja poisid tegid õigeid järeldusi. Eriti paistis turniiril silma kaitse tugitala Andrease kompromissitu võitlus kaitseliinis ning Kristoferi suur tööraadius keskväljal.

Need mängijad tegutsesid väga distsiplineeritult ning meeskonna edukusele orienteeritult, tehes tööd mitme mehe eest. Kuna ründetegevus jäi turniiril pigem tagaplaanile, loodame seda ENMV mängudes parandada.”

Meie mängud:

VS KPV 0:8
VS FDS West Bromwich Albion 0:2
VS VetU 0:0
VS OTP 0:2
VS LaPa-95 4:3 (Sten x2, Andreas, Kristofer)
VS PK-37 0:0, penaltiseerias 5:4 võit
VS Rakvere JK Tarvas 1:1 (Sten), penaltiseerias 6:7 kaotus

Treener Nils arutleb aga U11 turniiri üle: ” Võistkond oli komplekteeritud kahest U11 ENMV Poseidoni võistkonnast. Pikk reis andis võimaluse poistel ühtseks saada juba reisil sinna. Kohale jõudes järgmisel päeval tegime hommikuse treeningu. Selleks hetkeks olid poisid juba sedavõrd sõbrad, et polnud kuidagi aru saada, et tegu on erinevast võistkonnast pärit poistega.

Suheldi vabalt, visati nalja ning mängiti peale treeningut lõbusalt käbisõda. Õhtul saime mängida sõprusmängu. Kuigi vastu võtsime 1:4 kaotuse, tehti korralik algus. Turniiri kujunes aga tõeliselt emotsionaalseks. Esimesest mängust oli tunda kohtunike kallutatust. Meie kahjuks määrati olematu penalti ja kõik otsused olid kas meie kahjuks või soomlaste kasuks. Mängud olid pingelised ja täis elektrit. Kõik mängud olid tulemuste poolest väga võrdsed.

Mängisime seitse turniiri mängu, millest 5 jäid normaalajal viiki. Kaotused tulid väga napilt ja pigem oleksime võinud ka need mängud võita. Üldjoontes oleks hea õnne ja rünnaku lõpetamise puhul võinud võita kõik mängud, aga seekord läks sedasi.  Ilmselgelt jäime turniiril väravalöömisega hätta. Oleksime võinud võita alagrupi, aga lõpuks olime alagrupis hoopis viimased.

Seega väga palju “olekseid”. Eraldi kedagi välja ei tahakski tuua, sest enamus kutid tegid enda võimetest kogu aeg paremat mängu, Arvan, et seda põhjustas kohtunike eriti lahja vile, mis meie kutid ja mind sportlikult põlema pani.”

Poseidon vs KPV 1:4 sõprusmäng
Poseidon vs KäTa 1-3
Poseidon vs Jaro Vit 0:0
Poseidon vs. KPV valkonen 1:2
Poseidon vs TUS 0:0
Poseidon vs PaRi 2:2
Poseidon vs. Paide Linnameeskond 0:0 pen. 5:4
Poseidon vs. HBK 0:0 pen. 4:2
Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad