U15 täitis eesmärgi – esiliiga ootab

Nädalavahetusel lõppes edukalt U15 missioon tõusta Eesti tosina parema hulka – napist 1:0 võidust viimases voorus piisas, et hooaja eel seatud siht täita.

Hooaeg algas U15 võistkonnale kolme järjestikuse kaotusega, kuid järgmisest 19 matšist kaotati vaid üks ja sellest piisas, et liigas FC Tallinna järel teisena lõpetada. Hooaeg lõpetati seejuures viie järjestikuse võiduga, neist otsustav 1:0 võõrsil Nõmme Kalju II üle.

Uuel hooajal peaks poisse seega ootama U16 esiliiga, kus koos Eesti 12 paremat. Võistkonna treener Joonas Einfeldt: “U15 hooaeg oli väga äärmuslik: kui oli halvasti, siis oli väga halvasti. Kui oli hästi, oli väga hästi. Tuletades meelde hooaja algust, kus kaotasime kolm mängu järjest, tulid rasked vigastused, haigused ja mängijatel isiklikud raskused, siis on selline hooaja lõpp tõeline palsam hingele.”

“Usun, et nii mõnigi mängija oli hooaja käigus juba lootuse kaotanud, aga lõpuks näidati tegelikult üsna ulmelist sisu ja selliste kuttidega saab sirge seljaga tulevikku vaadata. Eks kõik mõtlevad nüüd käidud teele tagasi: alustasime ju viies erinevas treeninggrupis Kilingi-Nõmmes, Surjus, Uulus, Häädemeestel ja Sindis. Viimased aastad oleme juba koos teinud ja koguaeg edasi arenenud. Tulevast hooajast teeme veel järgmisegi sammu edasi ja oleme lootusrikkad.”

Oma hooaja Eesti parimate seas lõpetas sel nädalavahetusel U17 võistkond, kes jäi viimases mängus võõrsil küll 1:2 Tartu Tammekale alla, kuid meie jaoks enam midagi kaalul ei olnud. Hooaja võib kokku võtta kiidusõnadega, ollakse kogu Eesti seitsmendad ja Pärnu parimad.

Hooaeg jätkub veel U13 I võistkonna jaoks, kes kaotas eelviimases voorus Tallinna Araratile 2:8. Tegu oli taas hea võimalusega oma taset kontrollida: kuigi meistritiitlit ses vanuses välja ei mängita, on Ararat ainus võistkond, kel veel võimalus hooaeg täiseduga läbida.

Tubli 4:2 võidu tõi pealinnast ära esindusmeeskond, kui alistas otsese konkurendi Rumori Calcio ja kindlustas neljanda koha – viimases voorus on teoreetiline võimalus tõusta teisekski, kuid vajame sobivaid tulemusi. Rumori vastu skooris kahel korral Artur Šalda (Fermid.ee), ühe lisasid Marti Mägi ja Kert Pulst.

Olude sunnil väravavahiks kehastunud noor kaitsja Rasmus Suits: “Väravas oli sellise tugeva vastase vastu natuke hirmus olla, kuna aastaid pole kindaid kätte pannud, aga mehed mängisid hästi ja suutsime vastase liinid lahti harutada, et väravad ära lüüa. Praaki küll juhtus ja lasime kaks endale, aga tahtejõuga võitsime. Jäänud on viimane mäng, kus tuleb kolm punkti ära võtta!”

Hooaja viimase turniiripäeva pidas ka 2013, kes alistas Pärnu Vapruse ja Harju Laagri, viigistas Võru Heliosega ning kaotas Tartu Kalevile.

Uuel nädalal lõpetab esindusmeeskond hooaja koduplatsil: laupäeval, 15. oktoobril kell 14.00 võtame Mai kunstmurul vastu Tabasalu Ulasabati. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad