U16 esimene samm Esiliigas jääb kauaks meelde

Kui möödunud nädalal alustas liigahooaega esindusmeeskond, siis nüüd jõudis järg noorte kätte. Oma hooaja avasid nii U16 võistkond kui ka mõlemad U14 võistkonnad.

Mulluse eduka hooaja krooniks Esiliigasse ehk Eesti kümne parema hulka tõusnud U16 võistkonnal oli nüüd kohe avamängus pureda korralik pähkel, linnarivaal Pärnu Vaprus, kelle 2008 sündinute võistkond mullu Eesti meistrivõistlused hõbemedaliga lõpetas.

Võitu me ei saanud, aga … läksime kohtumist 17. minutil 1:0 ja 43. minutil 2:1 juhtima, mõlemal korral viigistas Vaprus penaltist. Seejärel haaras vastane ise 3:2 seisuga ohjad, aga Magnus Hartwichi tabamus esimesel üleminutil kindlustas meile lõpuks 3:3 viigi, mille pealt on julge järgmistele väljakutsetele vastu minna.

U16 võistkonna peatreener Joonas Einfeldt: “Loodame, et hooaja avapaugule järgneb ka vääriline hooaeg. Hooajaeelne ettevalmistus kulges suuremate probleemideta, mängijad püsisid terved ja väga motiveeritud. Esiliiga on kõigile ka individuaalselt hea tõestamiskoht, seega vaatame hooajale kindlasti positiivsetel nootidel.”

Pühapäeval pidasid oma avalahingud U14 võistkonnad, kes alustavad hooaega II liiga lõunatsoonis samas grupis. Esimesena väljakul käinud meie II võistkond pidi tunnistama Tartu WJK Santose paremust seisuga 0:2, FC Elvale külla sõitnud I võistkond aga kirjutas Kerret Uibomäe kübaratriki toel tabelisse 7:1 võidu.

Uuel nädalal mängib esindusmeeskond Pärnus lausa kahel korral – esmalt teisipäeval kell 19.00 Rehepapil, kui vastaseks on Pärnu Vapruse U21 võistkond, ja seejärel pühapäeval kell 15.00 Mai kunstmurul, kui võõrustame Raplamaa JK-d. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.