U16 võistkonna hooaja kokkuvõte

Poseidoni kõige vanem järelkasv mängis tänavu teist aastat nö suurt jalgpalli: suurel väljakul 11 vs 11. Kui eelmine aasta kulus vigade tegemisele ning nendest õppimisele, siis tänavu olid poisid kogemuse võrra tugevamad, mistõttu oli võimalik edasiminekut näha nii mängupildis kui ka punktitabelis. Hooaja võtab kokku treener Martin.

Tänavu 18 kohtumist pidanud, 13 punkti kogunud ning hooaja 8. kohal lõpetanud poiste jaoks oli esmane eesmärk astuda oma isiklikus arengus samm edasi: olla palliga enesekindlam, võtta kiiremini vastu õigeid otsuseid ning teha väljakul palju musta tööd. Poisid pidid hooaja eel mõistma, et selleks, et võistkond esineks paremini, on vaja iga mängija täielikku pühendumist. Nende jaoks hakkab tasapisi kätte jõudma vanus, kus elus tekivad muud ja uued huvid, mistõttu on üha keerulisemaks muutumas oskus säilitada sajaprotsendilist keskendumist jalgpallile. Positiivne on see, et suur osa meeskonnast otsustas siiski jalgpalliga tõsisemalt jätkata. See omakorda võimaldas kogu meeskonnal astuda samm edasi ning parandada mängukvaliteeti.

Selge see, et tegu oli järjekordselt keerulise aastaga:  mõnikord pidime võitlema selle nimel, et saaks mängudele võistkonna kokku, teinekord tuli aga vastu võtta masendavalt suuri kaotusi liiga liidritelt. Sellises olukorras on ääretult oluline säilitada motivatsioon ning spordimehelik suhtumine, et järgmine mäng juba edukamalt esineda. Poisid tulid sellega üsnagi hästi toime, mistõttu erinevalt eelmisest aastast suutsime vältida nö mõõnaperioode.

U16 võistkonna tulevik on hetkel lahtine. Mõned mängijad on tasapisi valmis astuma oma esimesi samme meeste jalgpallis, kuid suur osa võistkonnast seda praegu veel siiski pole. Järgmiseks hooajaks on vaja leida individuaalselt kõige paremad lahendused mängijatele, et igaüks saaks mängida ja kasvada omale soodsas keskkonnas. Võistkonnas leidub nii mitmeidki mängijaid, kes usinalt tööd tehes mõne aasta pärast juba mehetegusid tegema võiks hakata.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad