Väikelinna Cup ei jäänud ainsaks mänguks

Alustasime möödunud nädalat teadmisega, et kogu aur läheb nädalavahetusel Sindis toimuvale Väikelinna Cupile. Lõpetasime aga endalegi üllatuseks Mai kunstmuru ääres II liiga üleminekumängudel …

Alustame siiski Väikelinna Cupist – ilmataat oli meie vastu lahke, eriti laupäeval, kui suurem osa turniirist möödus päikesepaistes ja lõpetasime Sindi suurepärase kunstvalgustuse all. Kõik osalevad võistkonnad jõudsid kenasti kohale ja ligi 300 poissi-tüdrukut, kes kunstmurult kahe päeva jooksul üle käisid, olid väga-väga tublid!

Kolmel turniiril jagasime välja ka karikad: 2012 vanuses võidutses Saue JK, jättes teiseks FC Kuressaare ja kolmandaks JK Poseidoni, esikolmiku selja taha jäid Pärnu JK ja kaks Pärnu Vaprust. 2013 vanuses läks esikoht Tartusse WJK Santosele, hõbemedalid napsas Paide Linnameeskond ja kolmas oli taas JK Poseidon, konkurentsi pakkusid Pärnu JK ning Santose ja Poseidoni teised võistkonnad.

Meie pronksiste 2012 ja 2013 võistkondade treener Janar Larin: “Oleme lävepakul, aga et sellest üle saada, tuleb kodus veel palju individuaalselt palliga tegeleda. Tihti tuleb mängus pilk suunata pallile, mis välistab võimaluse samal ajal vaadata, mis väljakul toimub. Kui lisada juurde vastane, oleme tihti paanikas ja pall lüüakse minema. Parem pallikontroll võrdub suurema enesekindlusega, mis omakorda suurema eduga väljakul.”

Kui laupäeval jäi meil esikoht võtmata, siis 2014 võistkond selle vea pühapäeval parandas, kahvatumad medalid teenisid Puhja SK Barca ning JK SEPPS. Osalesid ka kaks FC Kuressaare võistkonda ning Puhja teine võistkond. Meie 2014 võistkonna treener Joonas Einfeldt: “Olgugi, et tegemist on lastejalgpalliga, kehtib ikkagi loogika, et ründetegevus võidab mänge, aga kaitsetegevus liigasid. Viis mängu, väravate vahe 16:0 ja turniiri esikoht tõsiasi.”

Aga nüüd esindusmeeskonna juurde. Lõpetasime möödunud nädalavahetusel hooaja teadmisega, et uued mängud ootavad ees poole aasta pärast, kuid nädala keskel pakuti ootamatult võimalust osaleda II liiga üleminekumängudel. Võtsime väljakutse vastu ja võõrustasime juba pühapäeval FA Tartu Kalevi duublit.

Emotsioone pakuti täie raha eest: jäime esimesel pooltunnil 0:2 taha, kuni Richard Kiviselg 41. minutil kaotusseisu vähendas. Avapoolaja lõpetasime ikkagi 1:3 kaotusseisus, kuid alustasime teist 45 minutit hästi ning Artur Šalda (Fermid.ee) väravad 53. ja 61. minutil tõid meid viigini ning Joonas Einfeldt viis 83. minutil ka 4:3 ette. Võitu me aga ei saanud, esimesel üleminutil lõi vastane seisuks 4:4!

Esindusmeeskonna kapten Kert Pulst: “Olime mõttes hooaja juba lõpetanud ja seda oli esimesel poolajal ka veidi mänguliselt näha. Esimesel poolajal ei saanud me üldse mängu sisse ja vastane tegi, mida ise tahtis. Teisel poolajal tuli ikkagi jalgpall meile meelde ja tänu fännidele saime oma masina käima! Lõpuks veidi mageda maiguga viik, aga Tartus võtame oma ära.”

Möödunud nädalal lindistati purki ka järgmine episood koostöös Estonian Football Podcastiga, kus meie esindusmeeskonna mänedžer Ivar Lepik hooaega kokku võttis ja Eesti jalgpalliteemadel arvamust avaldas … aga lõhnab kangesti nii, et üks osa peab veel tulema! Eelmise nädala osa kuula aga Spotify või Apple Podcasti vahendusel.

Uuel nädalal jätkab esindusmeeskond aga muidugi siis hooaega: kordusmäng ootab ees Tartus, aeg on veel teadmata. Kui tartlased õnnestub alistada, pikeneb hooaeg veelgi: siis oleks vastaseks juba II liiga lõuna/lääne 12. meeskond Keila JK.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.