Väikelinna Cup: rohkelt väravaid, parasjagu sportlikku pinget ja kamaluga mängurõõmu!

Nädalavahetusel olid merejumalate käed-jalad tööd täis Väikelinna Cupil. Kilingi-Nõmmes ja Uulus võtsid neljal erineval turniiril mõõtu lapsed sünniaastatega 2012-2016.

“Kuigi koroonanumbrid on taas tõusuteel ja seetõttu pidi nii mõnigi võistkond viimasel hetkel tulemisest loobuma, oli turniir kokkuvõttes suur õnnestumine,” märkis korraldusmeeskonda vedanud Ivar Lepik.

“Kõigis vanuseklassides sai näha sõbralikke, aga sportlikult laetud lahinguid, kus nii mõnigi mäng otsustati alles viimastel sekunditel või selgus auhinnalise koha saaja viimases mängus. Eranditult kõik võistkonnad olid konkurentsivõimelised. Korraldajate poolt suur aitäh nii külalistele kui ka võõrustajatele Kilingi-Nõmmes ja Uulus. Loodetavasti kohtume aprilli teises pooles Sindis!”

Kilingi-Nõmmes mängiti laupäeval 2012 ja 2013 vanuseklassides. Vanemas vanuses läbis turniiri puhaste paberitega Pärnu Vapruse võistkond, hõbemedalid sai kaela JK Poseidon ja kolmanda koha teenis auga välja Tõrva JK. Hiljem 2013 turniiril tegi Poseidon aga vigade paranduse ja jättis esikoha kahe Tartu WJK Santose võistkonna ees koju.

Poseidoni 2012 ja 2013 treener Janar Larin: “Olime 2012 turniiril mõlema võistkonnaga konkurentsivõimelised ja see oli poistele väga hea õppetund, et mitte üheski mängus ei tohi jalga lõdvaks lasta, sest iga punkt või värav võib lõpuks otsustada.

Õhtune 2013 pakkus omakorda rohkelt emotsioone, lõime palju väravaid ja oli palju võrdseid mänge. Eriti meeldejääv oli matš Vändra Vapruse vastu, kus jäime 0:2 kaotusseisu, aga näitasime sisu ja teenisime lõpusekunditel viigi. Astusime turniiriga järjekordse sammu paremuse suunas!”

Uulus toimus laupäeval 2014/15 ja pühapäeval 2016 turniir. Kui viimasel lepiti mängurõõmu huvides kokku, et skoori ei loeta ja tabelit ei peeta, siis 2014/15 esikoha teenisid otsustava mängu võiduga noored poseidonlased. Teine ja kolmas koht kuulusid Pärnu JK võistkondadele.

Poseidoni 2014-2016 võistkondade treener Joonas Einfeldt: “2014/15 turniiril osales kolm meie võistkonda. Sinine võitis kõik mängud ja kohati võis näha huvitavaid mänguelemente. Valge võistkond oli hädas realiseerimisega, kuigi muus osas tubli ja kolmandast kohast jäi vähe puudu. Roheline võistkond koosnes mängijatest, kes olid turniiril esimest korda, kuid nad läksid iga mänguga paremaks ja kaotasid kolm mängu vaid 0:1. Kõik 28 mängijat, kes tulid kohale, said hea väljakutse.

Päris väikestele vanuses 2016 oli absoluutselt kõik uus: suur saal, tabloo, vastane, kohtunik, pealtvaatajad. Esimesed mängud olid seetõttu eriti keerulised, aga lapsed on tragid ja iga mänguga harjuti rohkem. Sellised stressisituatsioonid kiirendavad õppimist ning turniir läks kindlasti asja ette. Väravaid ja viike-võite said absoluutselt kõik võistkonnad. Tänan kohale tulnud 16 mängijat ja nende lapsevanemaid.”

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Hevo Tehnika, SportAeg, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad