Väikesed käisid Tartus Hillar Otto Memoriaalil!

Hillar Otto Memoriaalil 2019, mis toimus 13.-14.aprillil, osales nii Poseidon U10 III võistkond kui ka U9 II võistkond. Tegemist on klubi geograafiapõhiste võistkondadega, kes käisid Tartus kogemusi saamas ja iseloomu kasvatamas.

Treener Martin Kaskla võttis turniiri kokku nii: “Poseidoni U10 III võistkond mängis kahel päeval kokku 5 mängu, millest teeniti 1 viik ja 4 kaotust.

Hillar Otto Memoriaali näol oli tegemist väga kõrgetasemelise rahvusvahelise turniiriga, kus osalejaid nii Lätist, Venemaalt kui Valgevenest. Seega läksime turniirile teadmisega, et midagi sealt kergelt ei anta.

Peamine eesmärk sel turniiril oli saada suuremal väljakul mängimise kogemust (eelmine aasta mängiti väljakul 4+1, sel aastal 6+1) ja platsiväliselt üksteist paremini tundma õppida. Kui päeva esimene mäng hilisema finalisti Jõhvi FC Phoenixi vastu ehk veidi ehmatas ära oma 0:15 lõppskooriga, siis mida mäng edasi, seda enam õpiti tajuma väljaku suurust ning sellega arvestama. Järgnevates mängudes said poisid tunda positiivset emotsiooni väravate löömise näol kui ka kaotusekibedust viimasel minutil sisselastud väravaga. Kui tulemused kõrvale jätta, siis üldiselt saadi hästi aru erinevate positsioonide spetsiifikast ning väljakul ruumi leidmise vajalikkusest, kuid mängusituatsioonides kippus teooria ikkagi ununema. Turniiriga võib aga rahule jääda – mängijad said kogemust suuremal väljakul rohkemate mängijatega, nähti, kuidas mängivad teised omavanused, nii treener kui ka mängijad õppisid teineteist paremini tundma ja mis ehk selles vanuses peamine – oli lõbus!”

Treener Priit Vallap arvas nii: “Ega turniiri kohta ongi raske midagi öelda. Käisime turniiril suhteliselt õhukese koosseisuga ja sellest tulenevalt olid ka mängud väga rasked. Lätlaste vastu käisime päris saunas kohati. Kogemus oli muidugi korralik, hea oli näha, et mäng läks järk-järgult järjest lahtisemaks. Viimase mängu teine poolaeg oli küll super, täiesti võrdsete mäng, kuigi vastased olid juba oma väravad ära löönud ja mäng seisulises mõttes läinud. Alla ei antud kordagi. Rasketele mängudele vaatamata lõime oma võimalused ikkagi väravateks.”

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad