Vastuoluliste debüütidega valus kaotus

JK Poseidoni esindusmeeskond alustas II liiga hooaega FC Kose vastu. Tasavägise mängu lõpuvileks tuli tunnistada vastase 1:4 paremust.

Mängu algfaasis oli näha kevadist rabedust ja väikest aukartust vastase ees, mis lõpuks lubaski Kosel 16. minutil nurgalöögi järel skoori avada. Väike äratuskell mõjus, vaid kuus minutit hiljem viigistas meie eest debüüdi teinud Kevin Helin skoori. Sel seisul läksime ka vaheajale.

Teist poolaega alustasime kohe rumala veaga ja vastastele penalti kinkimisega, kuid väravavaht Argo Linnaste püüdis (!) 11-meetri karistuslöögi – kuigi protokollid väidavad muud, on Argo nüüd tõrjunud penalti kahes järjestikuses kohtumises!

Õnn pöördus, kui teine debütant Jevgeni Novikov jäi keskväljal olukorda õnnetult hiljaks ja hankis 64. minutil oma teise kollase kaardi, mis tähendas eemaldamist; vastane ei jõudnud veel korralikult väravat jahtima hakatagi, kui neli minutit hiljem juba 2:1 ette läks. Kaotusseisu jäämine lõi meid tasakaalust välja ja vastane skooris mängu lõpus veel kahel korral.

Vägeva 182-pealise publiku silme all – suur aitäh ja kummardus kõigile kaasaelajatele! – pidime niisiis tunnistama vastase 1:4 paremust. Lisaks Helinile ja Novikovile tegi merejumalate ridades debüüdi ka Sven Tomson.

Esindusmeeskonna kapten Marti Mägi: “Esimene mäng, esimene reaalsuskontroll. Loodan, et meeskond sai nüüd aru, et igas elemendis on vaja juurde panna. Teeme siit omad järeldused ja korrektuurid, et tulev hooaeg nauditav oleks. Suurimad kiitused kõigile pealtvaatajatele, keda jaheda varakevadise ilmaga päris palju oli!”

Nädalavahetusel käis jalgpalli nautimas ka 2016 võistkond, kes osales turniiril Valgas. Nende jaoks on hetkel tulemusest tähtsam jalgpallireeglite mõistmine ja selles suunas tehti kindlasti selgi korral tubli samm edasi.

Uuel nädalavahetusel esindusmeeskond puhkab, aga oma hooajaga teeb algust U16 võistkond, kes võõrustab laupäeval, 8. aprillil kell 12.00 Mai kunstmurul derbis Pärnu Vaprust. Samuti alustatakse mängudega U14 liigas.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.