Viljandist mängurõõm ja karikad

Eelmisel nädalavahetusel käisid Viljandis toimunud Tulevik Cupil pisikesed 2016 ja 2017 merejumalad, kelle jaoks läks turniir igati korda.

Suuremas ehk 2016 vanuseklassis osalesime kahe võistkonnaga. Esimene alistas alagrupis FC Elva (4:1), Viljandi Tuleviku (6:1) ja Valmiera (2:1), misjärel poolfinaalis FC Otepää (7:1) ja finaalis FA Tartu Kalevi (3:2) – tulemuseks seega võit! Teine võistkond õppis läbi raskete mängude: alla jäädi nii FA Tartu Kalevile (0:7), FC Otepääle (1:6), JK SEPPS-ile (0:9) kui ka Valmierale (1:4).

2017 vanuseklassis osalesime ühe võistkonnaga ja alagrupp õnnestus täiseduga võita: järjest alistati Viljandi Tulevik (8:0), Tartu Helios (4:0), Valmiera (4:3) ja WJK Santos 2018 (5:0). Poolfinaalis jäädi FA Tartu Kalevile küll 0:3 alla, aga pronksimäng Valmieraga õnnestus 2:2 viigi järel penaltiseerias võita. Kaela seega pronksmedalid.

Turniiri võttis kokku mõlema medalivõistkonna juhendaja Joonas Einfeldt: “Käisime Viljandis turniiril kahe vanusega, kes mõlemad on treeningutel osalenud maksimaalselt üheksa kuud. Et suutsime juba mõnedes momentides mängida jalgpallisarnast mängu, teeb ainult rõõmu. Suuri järeldusi me sellest tegema ei hakka, aga lastele kulus see positiivne emotsioon kindlasti ära.”

Samuti sai vormistatud meie noormängija, Eesti U16 koondislase ja EJL-i jalgpalliakadeemia õppuri Kaarel Kahro üleminek Tallinna JK Kalevisse. Esialgu liitub ta Kaleviga laenulepingu alusel.

Mullu Kaarelit 2008 võistkonnas juhendanud Joonas Einfeldt: “Teeb head meelt, kui klubi kasvandikud teevad järgmise sammuna julge ja tulevikku vaatava otsuse. Tallinna Kalev on Kaarelile kindlasti heaks uueks väljundiks ja soovime talle ainult jõudu! Ja Merejumalate uks jääb talle alati avatuks.”

Noorteklassides juhendasid Kaarelit ka treenerid Nils Grün ja Hendrik Toots.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, TeamSpirit, FIFAA, Fermid.ee, 7element, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad