Vinge atmosfäär ja mõnus emotsioon Kernu mängust!

Laupäeval toimus lõõmava päikese all järjekordne III liiga mäng. Sedapuhku oli tegu juba 8. vooruga ning vastaseks oli JK Kernu Kadakas. Päev oli kuum ning ligikaudu 80 pealtvaatajat oli eelistanud rannamõnudele mõnusat võitluslikku jalgpalli ning saabunud staadionile Poseidonile kaasa elama.

Varasemalt oli teada, et vastased on väga kogenud ning armastavad füüsilist mängu ning vastaste töötlemist. Seda oli näha ka eelmises kohtumises karikasarjas, mille küll Poseidon 3:1 võitis, kuid mis ei olnud sugugi kerge mäng. Seega oli oodata, et ka seekord on tulemas rohkete võimaluste ning võitluslike momentidega mäng, kus võideldakse nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt.

Mõlemad meeskonnad sammusid meie mänedžer Silver Lulla teadustamise saatel väljakule ning kohtuniku vile kõlades pandi kõrbekuumuses pall mängu. Oli selgelt näha, et Poseidoni meeskond oli tulnud mängule selge sihiga see mäng võita. Seda oli tunnetamas ka staadionile kogunenud publik, kes valjuhäälselt meeskonna tegemistele kaasa elas. Staadionile kogunenud publikul ei tarvitsenud kaua oodata, sest juba 20. minutil vastas meie meeskond publiku rõõmuks 1:0 väravaga. Olukord sündis kui peale vastaste karistuslööki meie kaitsjad edukalt palli klaarisid. Keskväljal aga jäid Kernu mehed unelema ning palli napsas nende käest osavalt Hannes Kivilo, kes silmapilkselt vastaste värava suunas sööstis tekitades kaks kahele olukorra. Järgnes perfekte sööt mõlema kaitsja selja taha, millega olid mõlemad mängust välja mängitud ning ründaja Lauri Lilleste suunas palli filigraanselt vastaste väravavõrku.

Domineerivam pool oli selgelt Poseidon, kuid esimesel poolajal enam erilisi võimalusi ei tekkinudki. 41. minutil aga pidi väljakult lahkuma keskkaitse tugitala Sven Saar, kes oli vigastanud oma põlve. Teda asus asendama Ott Nauts. See kurb sündmus oli esimese poolaja lõpetuseks ja rohkem märkimisväärseid olukordi ei sündinud.

Käes oli poolajamängude aeg, kus publiku hulgast said nii noored kui vanad proovile panna oma jalgpalli oskusi kui ka koostööd. Mitmete mängudega sisutatud poolaeg tõi kaasa kõva kingisaju ning publiku meeleolu oli veelgi tõusmas, sest kodumeeskond oli juhtimas ning taskud olid kinke täis.

Teise poolaja alguses asus jällegi domineerima JK Pärnu Poseidon mängu käiku. Pidevalt survestati vastast, kelle nii mõnigi mängumees oleks võinud vanuselt olla Poseidoni mängijatele isaks. See vanusevahe hakkas ka tunda andma ning oli näha, et kõrvetav kuumus oli vastaseid murdmas. Siis aga juhtus midagi ootamatut, eksimus meie kaitsjate poolt karistusalas mängis palli ette täpselt vastaste ründajale Harri Palumetsale. Palumets oli jäänud kasti täiesti üksi ning suunas palli alla nurka, löök oli piisavalt tugev, et ka väravavaht Argo Linnaste oli selles olukorras jõuetu.

Kernu pidupäev aga ei kestnud kaua, sest oli selge, et Poseidon oli seda mängu tulnud võitma ning käest anda seda ei kavatseta. Juba 80. minutil sündiski vastus, kui meie ründaja Ülari Tohver murdis keskväljalt läbi ning andis ülitäpse söödu otse Lauri Lilleste jalale . Lauri kogenud ründajana tegi kastis kiire konksu ning põrutas palli terava nurga alt üliprofessionaalselt vastaste väravavahist mööda ning 2:1 oli tõsiasi.

Selle väravaga olid vastased murtud, seda tõestas ilmekalt ka kui vastaste mängijad Zoova ning Õun omale kollased kaardid kohtunikult välja rääkisid. Sellega olid vastased täitnud ka oma keskmise mängus kogutud kollaste kaartide arvu. Seisult 2:1 mäng ka lõppes ning publik võis kodumeeskonna võidu saatel valmistuda õhtuseks vähemalt sama tuliseks Atletico Madridi ja Real Madridi kohtumiseks Meistrite Liiga karika nimel.

Poseidoni särgis tegi sellel hooajal algkoosseisus debüüdi puurilukk Argo Linnaste.”See tunne kui koos teistega enne avavilet väljakule jooksin oli äge ja põnev ning juba enne mängu oli pinge peal. Juba enne vilet kuulsime, kuidas fännid meile kaasa elasid ja meid innustasid, et me vastasele ära paneks,” kommenteeris oma debüüti emotsioone puurilukk ise. “Kui olime esimese värava ära löönud, siis oli kindlam tunne, et oleme ees, aga pinge tegelikult suurenes kuna siis tekkis ka see olukord, et pean nüüd puuri puhtana hoidma, et sellest mängust 3 punkti võtta. Vastane tekitas päris palju olukordi ning päris mitmed tekkisid just meie lohakast pallikaotusest. Kui Kernu viigistas, siis oli korraks motivatsiooni langus, aga läksime uuesti ründama ja lõpuks pani Lauri selle maasika ära, mis meile need 3 punkti tõid,” kommenteeris Argo mängu käiku. “Mängu käigus tegin ka mõningaid vigu aga emotsioon peale mängu oli super,” oli väravavaht siiski entusiastlik.