Võite kodust ja kaugemalt

Nädalavahetus oli seekord jalgpalliga äärest ääreni täidetud: Sindis mängiti kahel päeval välja traditsiooniline Väikelinna Cup, vanemad merejumalad käisid turniiridel pealinnas ja pidasid viimaseid liigamänge.

Sindi kunstmurule jooksid kahe päeva jooksul 2014, 2015, 2016 ja 2017 sünniaastaga väikesed vutisõbrad. Kui viimastele oli tegu sisuliselt esimese võistluskogemusega, siis kolmes vanemas klassis käisid auhinnalistele kohtadele vägevad madistamised. Merejumalate saagiks jäi neljalt turniirilt (2015 mängiti kahel tasemel) kolm karikat, neist kaks kuldsed.

2014 vanuses jäi Poseidon löömatuks – neli võitu (FC Kuressaare x2, Pärnu Vaprus, Tammiste S.C.) ja viik (PJK) andsid kokku esikoha. Hõbeda viis saarele kaasa FC Kuressaare, pronks Vaprusele. Võidukat Poseidonit juhendanud Marko Oja: “Poiste jaoks oli huvitav turniir, sest mängud olid pigem tasavägised ja pingelised. Lõpuks löödi meile aga mängust ainult üks värav, mis näitab, et kõik leidsid julguse otsustavatel hetkedel vastutust võtta. Rõõm on, et poisid pole enam lihtsalt trennikaaslased, vaid sõbrad ja võitluskaaslased.”

2015 tugevamal ehk A-turniiril olid kõik võimelised kõiki võitma. Seekord jäi peale Pärnu Vaprus, hõbe FC Valgale ja pronks JK Poseidon Sinisele (osalesid ka FC Kuressaare, Pärnu JK ja Poseidon Valge). B-turniiril puhastas laua Puhja SK, hõbe kuulus PJK-le ja pronks Vaprus Mustale. A-turniiril pronksi võitnud Poseidoni juhendaja Marko Oja: “Nii tulemuse kui emotsiooni poolest korralikud Ameerika mäed. Kõik meie võistkonnad said korraliku kogemuse ja arusaamise, et võitmiseks on vaja enda tase välja mängida või lausa ennast ületada. Medalikoht on alati tore, aga kripeldama jäi palju asju, millega tuleb trennides kõvasti vaeva näha.”

2016 osales kolm Pärnu JK, kaks Poseidoni ja kaks FC Kuressaare võistkonda ning Tammiste S.C. – võiduga lõpetas Poseidon Sinine, hõbe-pronks kuulusid PJK Sinisele ja Valgele. Poseidoni võiduka võistkonna juhendaja Janar Larin: “Tubli treeningutel osalemine ja pingutamine kandub ka väljakule!”

Tallinnas madistas U16 võistkond, kes tuli Arena Cupilt tagasi vägeva võiduga! Kalevi kunstmurustaadionil peetud turniiril jäid selja taha Rae Spordikool (2:1), Helsingi JK (0:2), Tampere Ilves (0:0), EuPa (4:0) ja Tallinna Kalev (3:1). Marten Saar valiti turniiri parimaks väravavahiks, Robin Mittenbritt parimaks mängijaks!

Võistkonna peatreener Joonas Einfeldt: “Rahvusvahelise turniiri võit on kindlasti magus. Alustasime kindlalt ning võtsime avapäeval kolmest mängust kolm võitu, sealhulgas Eesti meistrivõistluste medalivõistkonna vastu. Teisel päeval olid vastasteks Soome tippklubid Helsingi JK ja Tampere Ilves, need mängud olid tõeliselt rasked – õnneks suutsime kõikide tegurite kokkulangemisel turniiri siiski võita!”

U14 vanuses käis II võistkond samuti turniiril, kuid Saku Cup läks nende jaoks aia taha ja kuuest mängust ei võidetud ainsatki. I võistkond lõpetas aga Eesti meistrivõistlustel hooaja võõrsil väga tubli 4:2 võiduga Tallinna Kalevi üle – kõik neli väravat lõi Ken Eric Neutal, kes viis oma hooaja saldo 25 peale. Kolme punkti toel lõpetati liigahooaeg kuuenda kohaga ehk mahuti taas omaealiste Eesti 18 parema sekka.

Esindusmeeskond käis külas Vändra Vaprusel, kus tubli võitluse järel kaotati 25., 28. ja 90+3. väravatest 0:3. Esinduse mänedžer, kõik 90 minutit väljakul viibinud Ivar Lepik: “Kõik, kes olid kohal, andsid endast maksimumi – oli raske, aga mitte lootusetu. Suuremast august oleme ehk väljas. Loodetavasti on hooaja viimasteks mängudeks mõned mehed tagasi ja saame positiivsed tulemused tabelisse kirjutada.”

Uuel nädalal on jalgpallimaastikul mõnevõrra rahulikum, esindusmeeskond mängib eelviimases voorus samuti võõrsil – laupäeval, 28. oktoobril kell 18.00 Tabasalus kohaliku U21 meeskonna vastu.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad