Võõrsilt 7:1 võit Lasnamäe Ajaxi duubelvõistkonna üle

Poseidon on taas naasnud võidulainele ning pärast lumist kaotusmängu Läänemaa JK Haapsalule, oleme võtnud kolm võrdlemisi kindlat võitu, mis teeb tänavuse hooaja kuue mängu saldoks viis võitu ja üks kaotus. Loe lähemalt, kuidas tuli viimane võidumäng, purustustöö Lasnamäel.

Enne mängu

Teadsime, et tegu on eeldatavalt nõrgemapoolse vastasega, kes polnud seni sel liigahooajal veel ühtki väravat löönud. Küll oli neil ette näidata üks 0:0 viik Kernu Kadakaga, kellest me teadupoolest samal nädalal teise poolaja lõpuspurdiga suutsime üle olla. Tegemist oli ka esimese liigamänguga, kuhu me ei suutnud koguda 18 väljakumängijat ning kus meil olid mõned tavapärased algkoosseisu mehed puudu, eesotsas staarväravavahi Taavi Tamme ja tänavuse hooaja supertäienduse Andrias Niklusega. Ka ilm oli harjumatult palav ning väljakukate kivikõvaks amortiseerinud kunstmuruvaip, millel tekkivad ootamatud põrked võivad alati kaitseliinis paksu pahandust tekitada.

Esimene poolaeg

Läksime peale juba traditsioonilise 4-3-3 taktikaga, kus väravas seisis meie võistkonna eest debüüdi teinud veteranväravavaht Antti Luigemaa, kes etteruttavalt tegi väga hea mängu. Kaitses alustasid Kert Pulst, Andrus Stimmer, Romet Mihkels ja Kristo Laarmann, poolkaitses Aron Tanel Niin, Mairo Mägi ja Ott Kangur ning edurivis kuldne kolmik – Joonas Einfeldt, Lauri Lilleste ja Ülari Tohver.

Alustasime kohe mängu algusest võrdlemisi kõrge pressinguga, millega lasnamäelased mängu lõpuni päris hästi toime ei tulnud. Esimese kümne minutiga oli meil mitu varianti väravatearve avada, kuid küll vilistati ühel puhul suluseis, teisel puhul viga, ja nii pidimegi õiget momenti pikemalt ootama. 18. minutil siiski suutsime esimese näsa võrku lüüa ja sellega sai hakkama Einfeldt. Esimese poolaja lõpus suutsime edu kahekordistada, kui täpne oli kapten Kangur, kes lõi lühikese mehe kohta harukordse värava – peaga.

Teine poolaeg

Ega poolajal suuri muudatusi meil teha polnud. Tahtsime esimesena üht väravat veel ära lüüa, et siis oleks võit kindel ja ei läheks rabedaks. Sellega me siiski kahjuks hakkama ei saanud, sest kümme minutit pärast teise poolaja algust suutis lasnamäelaste tänavuse hooaja väravatearve avada Dmitri Tšistjakov, kes karistas ära tekkinud segaduse kaitseliinis. Hooaja avavärava rõõmu ei saanud aga Ajaxi mehed kaua tähistada, sest juba järgmisel rünnakul avas oma väravatearve Lilleste, mis sündis pärast imeilusat-voolavat söödumängu.

Seisul 3:1 saime korralikult püssi paukuma ja murdsime vastased mentaalselt. Minutitel 65-70 lõime koguni kolm väravat, kübaratriki vormistas Lilleste, ühe lisas mängu ilusaima väravaga Põldemaa, kui tema ülikauge pealelöök leidis tee üle väravavahi võrku. Seitse minutit hiljem, kui olime teinud juba mitmeid vahetusi, suutis värava lüüa ka Kaskla, kellele oli see esimeseks tabamuseks Poseidoni helesinises särgis, millele järgnes eepiline võidujoovastus.

5 küsimust Kangurile

Mis tunne oli taas skoori teha?

Hea tunne! (naerab)

Mitu väravat oled varem peaga löönud?

Ei meenu hetkel ühtegi peaga väravat. Seega võib-olla null.

Kuidas jäid üldiselt oma mänguga rahule?

Enam-vähem võib rahule jääda, kuna vaikselt hakkab selgeks saama, mida peatreener ootab. Samas pärast väikest vigastuspausi tuli sisse ka üksjagu tehnilist praaki.

Milline on sinu sõjaplaan tabeli liider Nõmme United II vastu?

Kuna täpselt ei tea, kuidas vastane mängib, siis konkreetset sõjaplaani pole – see jääb peatreeneri välja mõelda. Aga tähtis on mängule vastu minna ühtse meeskonnana ning võidelda väljakul iga meetri pärast ja vastasele võimalikult vähe hingamisruumi anda.

Mitmendat kohta loodad Poseidonile hooaja lõppedes?

Subjektiivselt loodan esikolmiku kohta. Objektiivselt oleks sel hooajal ka tabeli esimeses pooles lõpetamine täitsa korralik tulemus.

Kokkuvõte ja lõppsõna

Eeldatavalt nõrgema vastase vastu võit ja suureskooriline võit – see on kindlasti see, mida läksime otsima ning mille üle tasub rõõmu tunda nii mängijatel kui ka fännidel. Hea meel on ka vastase üle, kes suutis väravatearve avada, ehk on neil nüüd piisavalt jõudu vastastelt võite noppima hakata ja seeläbi meile heategusid vastu teha.

Algkoosseis: Luigemaa, Pulst, Mihkels, Stimmer, Laarmann, Niin, Mägi, Kangur, Einfeldt, Lilleste, Tohver.

Varust alustasid: Põldemaa, Kaskla, Vili, Klein, Lulla.

Kasutamata vahetusmeheks jäi Saks.

NB: Mäng nõmmekatega toimub juba sel pühapäeval, kui kell 16:30 astume väljakule Mai Kunstmurustaadionil. Ootame kohale kõiki pöidlahoidjaid, klubi pakub koostöös Poisi Einega ka süüa-juua ning meeskond lubab vägeva lahingu anda! Sissepääs loomulikult prii.