Zenit koos superstaaridega jäi murdmatuks jõuks

Reedel jäime vihmasel Kernu sisuliselt ideaalmurul peetud mängus alla Zeniti võistkonnale tulemusega 4:2, kusjuures vastaste leeris tegid kaasa sellised kuulsad mängumehed nagu Ingemar Teever ja Andrus Mitt.

Juba soojendusel sai selgeks, et ega meile midagi kergelt ei anta. Vastaste poolt olid välja aetud esmakordselt sel hooajal mängumehed, kelle tase ja kogemused lubaksid mängida ilmselgelt kõrgemal tasemel kui meeste Kolmanda liiga läänetsoonis. Niisiis ootas meid ees kõva tuleproov ning enne mängu oli piisavalt aega, et leida vastumürk Zeniti mänguplaanile vähemalt taktikamapi peal. Kütsime üksteist üles enne avavilet toimunud energiaringis ja nii võiski mäng alata.

Võib julgelt väita, et olime mänguks rohkem valmis kui vastased. Juba esimese üheteistkümne minutiga tegime skooriks 2:0. Esmalt võttis Lauri Lilleste äärel vastased ette ning lõi terava nurga alt kavalalt palli vastu vastase jalgu, millest nahkkera väravasse põrkas. Sellele järgnes Aron Tanel Niini püstsööt taaskord Lillestele, kes kaitsjate eest plehku oli pääsenud ning üks ühele momendis kindlalt skoori duubeldas.

Pärast seda muutis Zenit selgelt mänguplaani, hakkas meid kõrgemalt survestama ning rohkem ründejõude ette viima. Esimene vastuvärav tuli kiirelt, kõigest üheksa minutit pärast Lilleste teist väravat, kui täpne oli endine Eesti koondislane ja eelmise hooaja Eesti klubijalgpalli tugevaima liiga parim väravakütt Teever. Kolme minuti pärast lisas ühe veel ka segasest karistuslöögi olukorrast Veiko Murumaa ning kõik algas nullist. Terve esimese poolaja teise poole käis mängu domineerimine käest kätte, kiired rünnakud mõlema tiimi poolt ning kindlasti hea vaatemäng neile, kes mängu platsi kõrvalt jälgisid. Paraku kumbki tiim esimesel poolajal rohkem skoori teha ei suutnud.

Teisel poolajal toimus meie mängus lagunemine, millesarnast olime siiani tänavu vältida suutnud. Võistkond ühiselt ei suutnud täita juba hooaja eel paika sätitud mängumalli ning nii oli Zenitil kõik vaid vormistamise küsimus. 68. minutil tulnud nurgalöögi suunas üliõnnetult omaväravasse Lilleste ning meie rong hakkaski vaikselt ära sõitma. Proovisime küll aegajalt ohtu kujutada, aga viimane täpp i-le jäi alati panemata. Päris mängu lõpu eel tegi skoori teine kuulus mängumees, Mitt, kes oli oma ohtrate väravatega üks põhjustest, miks täna võib Nõmme Kaljut üldse Premium Liigas näha. Ka mängus meie vastu paistis ta silma erakordselt tugevate vasakujalalöökidega ning eks see oligi rohkem aja küsimus, millal üks neist ka tee väravavõrku leiab. Samas tuleb kiita hea partii teinud väravavaht Antti Luigemaad, kes mitmel korral pani endised staarid Zeniti ridades pead vangutama.

Mängu kommentaar kapten Ott Kangurilt: “Mängu algus oli meie jaoks hea. Suutsime palli võites kiiresti rünnakule minna, mille tulemusena ka 2:0 juhtima asusime. Seejärel said ka vastased rohkem mängu sisse ning lõid meile kaks üsna lihtsat väravat. Teisel poolajal ei suutnud me ette poole palju loogilisi käike leida, hoidsime palli pigem enda poole peal või mängisime pikka palli. Taaskord löödi meile üks värav standardolukorrast ja teine lihtsast eksimusest. Kaitsjate töö tegid eriti raskeks vastaste ründajad Ingemar Teever, kelle vastu oli teisel korrusel väga keeruline mängida, ning Andrus Mitt. Lisaks kujutas pidevat ohtu nende kiire parem äär.”

Peatreener Kuldmägi oli napisõnaline: “Ega’s midagi muud, kui nüüd tuleb teha omad korrektuurid ja minna järgmisi mänge suure tahtmisega võitma.”

Pärnu JK Poseidon (4-3-3): Luigemaa; Õunpuu (31’ Oja), Saar, Kašulin, Pulst (82’ Vili); Kivilo, Kangur, Niin (77’ Nauts); Einfeldt, Lilleste, Tohver (79’ Klein)

Kasutamata vahetus: Stimmer