Aitäh, Martin!

Pärnu JK Poseidoni esindusvõistkonna senine peatreener Martin Kuldmägi loobus tänavuse hooaja järel ametist ning võtab klubisiseselt vastu uued väljakutsed. Martinist saab lisaks treeneritööle klubi tegevjuht, senine tegevjuht Joonas Mengel keskendub edaspidi finantsjuhtimisele.

Martin: “Käesolev hooaeg jääb minule kui JK Poseidoni esindusmeeskonna peatreenerile viimaseks. On olnud täiesti erakordsed 5 aastat, kuid nüüd on õige aeg ühisest teest natuke kõrvale kalduda. Koos mängijate, klubi ja fännidega oleme saavutanud ütlemata palju: võitnud nii mõnegi mängu ja tiitli, läbi elanud valusaid kaotusi ja pettumusi, jooksnud maha päris mitu plahvatuslikkust ettevalmistavat jooksu ning pidanud riietusruumis tuliseid diskussioone. Ühesõnaga, koos oleme näinud palju vaeva, et jalgpalliväljakul võimalikult edukad olla. Usun, et oleme teineteist täiendanud: mängijad on aidanud minul kui treeneril leida enda identiteet ja käekiri, samas kui mina olen teinud endast kõik, et mängijate jalgpallialast latti ning taset tõsta.

Minu lahkumise soov tuleneb põhjaliku, süvitsi mineva ja pikaajalise eneseanalüüsi järeldustest. Nimelt leian, et olen treenerina sellises arengufaasis, kus tahan rohkem tegeleda mängijate arendamisega, mitte mängude võitmisega. Ehk metafoore kasutades, mind ei huvita enam, kas pall läheb ühele poole posti või teisele poole posti. Tunnen, et esindusmeeskonnaga tegeledes elaksin justkui tunnelis, kus on ainult üks suund: tulemuse ehk võitude/kaotuste suund. Vajan praegu aga vabadust ning võimalust kujundada ja arendada jalgpalli ja jalgpallureid laiemalt ja põhjalikumalt. Noortejalgpall ning seal eksisteeriv võimalus katsetada, õppida, eksida ongi minu jaoks hetkel palju paeluvam ning suuremat väljakutset esitav keskkond, kus end proovile panna. JK Poseidoni noortesüsteem on tegemas oma esimesi samme ning tahan panustada selle jätkusuutlikkusse, et oleksime võimelised Eesti jalgpalli rikastama võimalikult omanäoliste mängijatega.

On selge, et ma ei lahku Poseidonist ega jää mingilgi moel võõraks, muutub lihtsalt minu roll esindusmeeskonna juures. Soovin hakata talvel treeningutest osa võtma mängijana ja võimaluse olemasolul järgmisel aastal duublis liigahooaegki kaasa teha. Kurb on küll tõdeda, et tänasel päeval puudub klubil selge nägemus, kes minu töö üle võtab ja kuidas treeningprotsess jätkub, kuid ma ei näe põhjust muretsemiseks – kindlasti leiame kellegi, kes mängijad uuele tasemele viiks.

Lõpetuseks soovin aga südamest tänada kõiki, kes JK Poseidoni esindus- ja duubelmeeskonna tegemistega seotud on olnud kõik need aastad: mängijaid, klubi liikmeid, staadionite hooldajaid ja haldajaid, abilisi, fänne. Aitäh selle erakordse kogemuse eest! Teie olete need, kes merejumalatest tõelised jumalad teevad!”

JK Poseidon loodab uue peatreeneri kinnitada uue aasta alguses.

Tark mäng, tark klubi!

 

Arhiiv

Kategooriad