Kaotuseta saab ka viiendaks jääda

Eelmisel nädalal viigistas meie 2015 võistkond koduturniiril kõik viis mängu, mis tähendas lõpptabelis neljandat kohta. Sel nädalal tõestasime, et ühtegi mängu kaotamata saab ka viiendaks jääda …

Sellel laupäeval jõudis Pärnu jalgpallihalli kunstmurult üle käia lausa neli turniiri, neist vanimana 2014 sünniaastaga poisid-tüdrukud. Alagrupifaasi läbisid merejumalad võidu (6:1 vs Pärnu JK) ja kolme viigiga (0:0 vs Rae Spordikool, 1:1 vs Keila, 1:1 vs FA Tartu Kalev), aga kahjuks tähendas see kolmandat kohta ja poolfinaalidest eemale jäämist.

Teises grupis kolmandaks jäänud Tallinna Araratist olime kohamängudel üle 4:0, tasuks viies koht. Meie grupikaaslane Tartu Kalev aga marssis lõpuks finaaliski võidule, teise koha napsas Nõmme Kalju ja kolmanda Valmiera.

2016 A-tasemel õnnestus väikestviisi revanš võtta, kui Tartu Kalevi grupis 4:3 alistasime. 3:2 võit Põhja-Tallinna Volta üle viis meid poolfinaali teisena, lätlaste Super Novale kaotasime 0:5. Karikat seekord siiski ei tulnud, sest poolfinaalis jäime Viljandi Tulevikule alla 2:6 ning pronksimängus veelkord Super Novale 1:6. Tulevik võitis, teine oli Valmiera.

2016 B-tasemel kordusid nii osad vastased kui ka muster: alagrupis alistasime 4:1 Viljandi Tuleviku, tegime 2:2 viigi Super Novaga ja kaotasime 2:3 Tartu Kalevile. Sellest piisas, et lunastada teise kohaga pääse poolfinaali, ent seal jäime napilt alla Võru Heliosele (2:3) ja pronksimängus penaltitega Tammistele (3:3). Helios võttiski kulla, tartlased leppisid hõbedaga.

Eelkõige mängurõõmule keskendunud 2017 vanuseklassis nägi kuue võistkonna omavahelistes madinates hulganisti väravaid. Et tabelit peeti, olgu tulemused siiski märgitud: meie Valge lõpetas neljandana ja Sinine kuuendana. Kolme võistkonna omavaheliste mängude võrdluses võitis lõpuks Valmiera Super Nova ja Tammiste ees.

Poseidon Cupi peakorraldaja Hendrik Toots: “Suur on rõõm, et tänu Pärnu linna pingutustele jalgpallihalli rajamisel saame nüüd talvisel ajal pakkuda kvaliteetseid ja kõrge tasemega võistlusi, mis köidavad ka teiste riikide võistkondi. Saadud tagasiside annab põhjust loota, et turniirist võiks saada traditsioon! Kindlasti oli seekordne turniir ka korraldusliku poole pealt õpetlik ja teame, milles tulevikus veel juurde panna.”

Vaata kõikide turniiride tulemusi!

Kontrollmängudega jätkas Taliturniiril esindusmeeskond, leppides 1:1 viiki FC Kosega. Vastased asusid 73. minutil juhtima, aga patustasid siis karistusalas ja meie poolt realiseeris penalti Sven Saar. Oli meeldivalt raske mäng ja mängijatele vajalik tagasiside, aga töö käib õiges suunas, resümeeris peatreener Martin Kuldmägi.

Ja lõpetuseks midagi, mis teeb tuju heaks ja südame alt soojaks: eelmisel nädalal kogunesid noortekoondised, kuhu kutsuti ka Rebeka Nora Jürgens (neidude U17), Eneli Eenraid (neidude U15), Johann Gregor Allas (poiste U17), Adrean Anufriev, Ken Eric Neutal ja Kert Erikson (kõik poiste U15). Võimas – ja loodame, et see on alles algus!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, TeamSpirit, FIFAA, Fermid.ee, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad