Kui ebaõnnestub, siis täiega

Jalgpallis ei saa alati võita. Eelmiste nädalate head emotsioonid asendusid sel korral kibedate kaotustega, mis küll kurvastavad, aga samas sunnivad veel rohkem pingutama.

Kolm võistkonda – kaks neist 2010 ja üks 2012 vanuses – käisid nädalavahetusel Lätis, Liepajas toimunud Dobrecova Cupil. Kogemus, mis sealt saadi, oli väärtuslik ja sunnib tööle; lätlased ja leedulased olid kiiremad, võimsamad, tugevamad. Seda kinnitas ka tõsiasi, et teise Eesti võistkonnana osalenud FA Tartu Kalevi käsi ei käinud suurt paremini.

Aga tulemustest. 2010 üks võistkond võitis kaheksast mängust kaks – jagu saadi lätlaste FA Minijast ja leedulaste Kaunase Olimpasest – ja teine naasis koju võiduta. 2012 ainus võit turniiril tuli aga leedulaste Be1 NFA akadeemia üle.

Kaotas ka esindusmeeskond, kui kodus jäädi 0:4 alla Maksatranspordile. Kinkisime esimesel poolajal vastasele rumala penalti ja üritasime teisel poolajal võtta riske, mille tulemusena löödi meie puuri veel kolm palli, aga vastane vääris võitu igati ja tulemuse üle nuriseda ei saa.

Esindusmeeskonna mänedžer, algkoosseisu kuulunud Ivar Lepik: “Vigastuste, töökohustuste ja haiguste tõttu alustasime mängu ühe naturaalse poolkaitsjaga ja teiseks poolajaks ei jäänud väljakule ühtegi sellist mängumeest. Võitlesime, ent sellises olukorras ei tulnud tugeva vastase vastu ladusast mängust midagi välja ja ilus seda vaadata kindlasti polnud. Vabandame poolehoidjate ees!”

Küll pakkus rõõmukübemekese sel nädalavahetusel U17, kes võitis teist nädalat järjest: TJK Legioni noored pandi kodus selili kindlalt, tabloo näitas lõpuks 6:0 võitu. Oma hooaja esimese kübaratriki U17 Eliitliigas vormistas Richard Kiviselg!

Uuel nädalal ootab meid lisaks liigamängudele laupäeval Raekülas ettevõtete jalgpalliturniir “Võta ette!”; esindus kohtub samal päeval võõrsil Läänemaa JK Haapsaluga, kohtumine Uuemõisas algab kell 17.00.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.