Teine tehnikatrenn – kodune lugemine

Taustaks

17. veebruaril toimunud treening oli järjekorras teiseks tehnikatrenniks. Esimene kord tegelesime erinevate pettemanöövritega erinevatel kiirustel, püüdsime leida igaüks omale meelistrikid, millega vastasest mööda mängida ja harjutasime natukene palliga pööramist ning löömist. Kuna esimesest korrast sain aru, et peaaegu kõikidel mängijatel on probleeme enesekindlusega palli kontrollimisel, siis see oli ka teise tehnikatrenni põhifookuses. Püüdsime kannatlikult õppida mitmest mängijast korraga mööda mängimist, kusjuures pöörasime tähelepanu, et pettemanöövritel peab olema sügavus – lihtsalt palliga peaaegu sirgjooneliselt jooksmisest ei piisa, tuleb vastane petta ühele poole ja ise liikuda teise suunda. Lisaks tegelesime veel erinevate kehaosadega pallitunnetusega (jalad, põlved, pea), mängisime üks-ühele, et õpitut ellu rakendada ja harjutasime õpitud elementide kasutamist tiimimängus. Mängus oli oluline, et kõik saavutaksid õige tasakaalu otsuste võtmisel: millal mängida sööduga, millal mängida vastasest mööda, millal ja kuidas minna löögile.

Mis oli hästi, mis oli halvasti?

Kaks peamist asja, mis olid hästi: mängijate tahe õppida ja mängijate õppimiskiirus. Kui treeningu algul tõusis üks käsi, kes suutis korraga mööda mängida kahest kujutletavast vastasest nii, et pall jääks endiselt kontrolli alla, siis selle harjutuse lõppedes said sellega juba väga paljud hakkama. Sama lugu žongleerimise/kõksimisega – mõni poiss mitmekordistas oma rekordit trenni jooksul!

Nagu ka trennis sai korduvalt märgitud, siis iseseisev töö endaga on kõige tähtsam – tavalised treeningud ja tehnikatrennid kokku annavad hea põhja, aga tähtis on igal võimalusel ka ise jalgpalli mängida, olla asjas sees. Loodan, et harjutate pettemanöövreid, mitmest vastasest mööda minemist, pallikontrolli erinevate kehaosadega jne ka iseseisvalt – näiteks enne/pärast kehalise kasvatuse tundi, sõpradega mõnel platsil või kel võimalus, siis miks mitte ka toas (ärge ainult midagi ära lõhkuge, hoidke palli maas!).

Üks asi, mis halvasti oli, oligi eelnevas väljatoodud lõigus – ainult paar poissi ütlesid, et mängisid eelmise kahe nädala jooksul iseseisvalt jalgpalli. Loodan, et see number suureneb! Teine oli petete sügavus, mis oli küll võrreldes eelmise korraga juba paranenud, aga siiski vajaks järeleaitamist. Kolmas omavaheline suhtlemine mängu ajal, millega teete kindlasti tavalistes trennides tööd.

Mida edasi teha?

Proovin jätkuvalt teha tööd, et teie petete sügavus oleks suurem. Samuti harjutage palliga ümber pööramist, mida õpime kindlasti ka järgmises trennis. Harjutage eelkõige neid kaht elementi ka iseseisvalt. Lisan kirjatüki lõppu mõned videod õppimiseks, kust saate võtta ideid, mida iseseisvalt harjutada. Loodan, et järgmistel kordadel, kui mõnega teist kohtume, siis saate ausalt öelda, et olete iseseisvalt rohkem harjutama hakanud! 🙂 Ja kindlasti, kel võimalik – tulge järgmisesse tehnikatrenni!

Järgmine tehnikatrenn

3. märts kell 11-12.30 Sindis. Registreeru siin!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=-JUyHL3v1QQ[/embedyt]

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=86MpZTqoWZk[/embedyt]

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=R7Oo_Ai1nLc[/embedyt]

Arhiiv

Kategooriad