Täiskasvanute jalgpallist Silver Lullaga

JK Poseidoni esindusmeeskonna peatreeneri kohustused võttis taas enda õlule Martin Kuldmägi. Juhatuse liige, esindusmeeskonna eest vastutav Silver Lulla rääkis, kuidas on tänasesse päeva jõutud ja mis saab edasi.

Silver Lulla on Poseidoniga 2013. aasta lõpus liitunud JK Nirvaana asutaja, Poseidoni juhatuse liige, pikaaegne esindusmeeskonna mänedžer ja mängija.

* * *

Minevikust: Poseidoni esindusmeeskond on madalamates liigades näinud kõike. 2014. aastal tulime suure tuhina ja ambitsiooniga peale, jõudsime II liigasse välja ja mängisime oma debüüdil 2018. aastal soliidset jalgpalli. Meie meeskond oli tugev! Need viis Martin Kuldmägi poolt juhendatud Poseidoni-aastat olid meie parimad.

Igal aastal seadsime lati enda jaoks kõrgemale, kuniks ühel hetkel ajasime selle maha. Erinevatel põhjustel pole meie viimased hooajad madalamates liigades Poseidoni nime väärilised olnud. Mitmed olulised lülid, kelle peale meeskonna omal ajal üles ehitasime, on sportlaskarjääri lõpetanud või klubi ridadest lahkunud. Mitmed tähtsad mängumehed on olnud nende aastate jooksul vigastustega kimpus.

Ja mis seal salata, oleme viimased kolm aastat proovinud täita ka Martinist jäänud tühimikku, millega me pole kõige paremini hakkama saanud.

Viimastest kuudest: Meie küllaltki noor klubi on varsti saamas kümneaastaseks ja peame nägema paar sammu ette. Meie enda päris esimesed noormängijad hakkavad saama meesteks, mis tähendab, et nende jaoks vajame esindusmeeskonda, kus valitseb professionaalne ja sportlikult väljakutsuv keskkond.

Seadsime vahetult pärast hooaja lõppu prioriteediks esindusmeeskonna luubi alla võtmise. Viimased kaks kuud on juhtkonnas käinud väga tõsine töö, leidmaks klubile uus peatreener, kes suudaks täita meie nõudmised. Tahame tõsta võistkonna tagasi sinna, kus me oma parimail aastail olime ja seejärel veelgi kaugemale.

Kaalusime protsessi käigus ka väljastpoolt peatreeneri toomist, kuid ühel hetkel tuli meile sein vastu, kust enam läbi minna polnud võimalik. Eesti jalgpallis valitseb kvaliteetsete treenerite põud. Need treenerid, kellest olime huvitatud, on paraku hetkel teiste klubidega hõivatud.

Kui sai selgeks, et Martinil on huvi naasta, sai selgeks ka meie prioriteet – Martin igal juhul tagasi tuua! Küll aga tahan siinkohal tänada kõiki neid treenereid, kes vahepealsetel aastatel on Poseidoni vankrit vedanud. Tean, et see ei ole olnud lihtne ülesanne, see ei ole olnud ka klubi ressursi mõttes nendel aastatel meie prioriteet.

Tulevikust: Suuname esindusmeeskonda senisest enam tähelepanu ja ressurssi. Sellega seoses kasvavad ka meie enda nõudmised meeskonnale. Et sportlikku taset tõsta, on vaja suurendada treeningute arvu, intensiivsust ja kvaliteeti. Ühtlasi on tarvis meeskonda ka uut verd. Selle kõigega plaanime edasi tegeleda, kuid kõige olulisem lüli Martini näol on nüüd saanud paika.

Oleme ääretult õnnelikud, et Martin leidis endas taas jõudu ja motivatsiooni, et see raske ja keeruline töö enda peale võtta. Tean, et Martin ei oleks seda väljakutset vastu võtnud, kui ta poleks olnud valmis endast sada protsenti andma.

Eelmisel hooajal täitis Poseidoni esindusmeeskonna juhendaja rolli Ivar Lepik, kes nüüd saab rohkem keskenduda turundusele ja kommunikatsioonile, mis oli ka peamine põhjus, miks Ivar Poseidoniga mullu liitus. Samas jääb Ivar tihedalt seotuks ka meestejalgpalliga – temast saab Poseidoni esindusmeeskonna mänedžer ehk teisisõnu Martini peamine abiline.

Loodame nende muudatuste ja klubi tähelepanu refokusseerimisega täiskasvanute jalgpallile tõsta taas Poseidon madalamate liigade tippu ja kõikidele vastasmeeskondadele ebamugavaks ja tõsiseltvõetavaks vastaseks. Uuel hooajal on Poseidoni fännidel ja toetajatel taas põhjust õhinaga tribüünile kaasa elama tulla!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Hevo Tehnika, SportAeg, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad