Me usume, et jalgpalliklubi edu võti on iseenda standardite tõstmine. Niisiis püüame alati olla täna paremad kui eile ja homme paremad kui täna.
Kõige tähtsam jalgpalliklubi tegevuse juures on anda noorele trenni tulevale poisile või tüdrukule oskused olemaks edukas inimene. Seetõttu õpetame läbi treenerite noortele lisaks jalgpallimängule ka mitmeid teisi distsipliine, teisisõnu püüame juurutada mõtlemist “õppimine on lahe!” ning anname poseidonlastele laialdase võrgustiku kogu eluks, mis tagab meie klubi inimeste võimalikult murevaba elu.
On selge, et kõigist ei tule profisportlasi. Ei peagi tulema. Sellegipoolest oleme noore, alles 2013. aastal asutatud jalgpalliklubina suutnud juba esimesed mängijad noortekoondiste piirimaile viia ning ilmselt pole kaugel päevgi, mil esimene meie oma kasvandik mängib Eesti täiskasvanute jalgpallikoondises.
Pärnu JK Poseidon tänab häid koostööpartnereid. Ilma teie abita me ei arene!
Kui tahad meie sõpradega lähemalt tuttavaks saada, kliki nende logodel. Kui tahad kontakti või sõbra soovitust, küsi julgelt!
pealik Germo ja tema tublid abilised on meie kõrval seisnud juba kaua-kaua
Transpordi- ja logistikaettevõte ja metsade-põldude ekspert on meid leidnud tänu meie tublidele lastevanematele
Tegijat oskavad märgata ka soojuseandja ja katusealuste kuningas
Väärtustame kohalikku elu, nagu teevad ka ja
Vormi aitab selga , trüki paneb peale ja pärast riietab
Mängudele aitab meil kenasti kohale jõuda
Vahvad koostööpartnerid eri elualadel on ka , , , ja
Meie juured ulatuvad 2011. aastasse, mil klubi praegune juhatuse liige Silver Lulla otsustas sõpradega luua Rahvaliigas mängimiseks meeskonna JK Nirvaana. 2013. aasta kevadel otsustasid Joonas Einfeldt ja Martin Kuldmägi teha sammu edasi ning luua ametlikult Pärnu Jalgpalliklubi Poseidon, millega Pärnumaa jalgpalli arendamine tõsisemalt ette võtta. Noortetööga alustati Surju, Sauga ja Tahkuranna vallas. Sama aasta lõpus sai JK Nirvaanast Pärnu JK Poseidoni osa ning 2014. aastat alustati IV liigas juba ühiselt.
2014. aasta alguses laieneti Sindi linna. Klubil esindas Eesti Noorte Meistrivõistlustel (ENMV) kaks võistkonda (2002 ja 2004 sündinud), esindusmeeskond saavutas IV liigas kolmanda koha. Sellest sai platvorm tulevikuks: 2015. aastal suutis esindusmeeskond IV liigas oma tsooni võita ja tõusta III liigasse. Klubi laienes Häädemeeste valda ja Kilingi-Nõmme linna. Noorte meistrivõistlustel osales 2015. aastal juba viis võistkonda, kes saavutasid esimesed märkimisväärsemad võidud Eesti tippude üle.
Aastal 2016 alustas esindusmeeskond mängimist III liigas, kus esimesel hooajal saavutati 6. koht. Selle hooaja mälestusväärseim hetk oli kindlasti võit liigarivaal Vapruse üle. Noorte meistrivõistlustel osales rekordilised 10 võistkonda, sügisel laieneti ka Are valda.
2017. aastal moodustati ENMV-ks seitse võistkonda, muutes võistkonnad suuremaks ja konkurentsivõimelisemaks. Esindusmeeskond sai talveperioodil tugevaid täiendusi ja asuti taga ajama III liiga võitu, mis ka õnnestus. Nii esindus- kui ka duubelvõistkond tõusid 2018. aastaks sammu edasi, vastavalt asuti mängima II ja III liigas (varasema III ja IV asemel). Treeningud noortele laienesid, alustasid grupis Audrus ja Koongas.
Neil aastatel mängis ENMV-l üle 10 võistkonna, lisaks liitus 2019. aastal klubiga kaks uut inimest: noortesuuna juht Hendrik Toots ja noortetreener Janar Larin. Esindusmeeskond lõpetas II liiga debüütaastal 7. kohaga ja vahetas siis esmakordselt treenerit, uus juhendaja Taavi Tamm viis võistkonna II liigas 12. kohale; täiskasvanute võistkondade uksele hakkasid koputama esimesed klubi kasvandikud, kes U16 vanuses suutsid võita Noorte rahvaliiga.
Koroonast räsitud aastal osales noorte meistrivõistlustel 11 võistkonda, sh üks tüdrukute võistkond. Meeste jalgpallis algas aasta Joonas Einfeldti ja Janar Larini juhendamisel lubavalt, kuid viirusest tingitud pausi ja mitme võtmemängija vigastuste tõttu tuli II liigas leppida loodetust viletsamate tulemustega. Pärnu JK Poseidon II kolis aga kodumängud Tallinna ja nautis mängimist IV liigas.
Klubi kontoripoolt täiendas turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Ivar Lepik, kellest sai ka III liigas mängiva esindusmeeskonna uus juhendaja. Kokku osales Eesti meistrivõistlustel üheksa võistkonda, kusjuures aasta oli väga edukas: U16 vanuses võideti kahasse PJK-ga II liiga ja U14 vanuses II liiga lõunatsoon. Esindusmeeskonna hooaeg jäi aga Eesti Jalgpalli Liidu otsusel lõpetamata, kui koroonaviirus taas pead tõstis.
Martin Kuldmägi naasis nelja-aastase pausi järel esindusmeeskonna etteotsa ja meeste hooaeg sai läbi alles II liiga üleminekumängudel, kus tuli küll tunnistada vastase paremust. Noorte aasta oli seevastu väga edukas: U17 võistkond lõpetas aasta Eesti seitsmendana, U15 võistkond tõusis 2023. aastaks tosina parema hulka ning U13 võistkond jõudis 18 tugevama sekka.
Aasta suursündmus oli kahtlemata klubi 10. sünnipäev, mis tõi maikuus Raekülla kokku üle kahesaja inimese. Esindusmeeskond haaras Eesti Jalgpalli Liidu pakkumisest ja tõusis II liigasse, kuid aasta ei kulgenud soovitud moel. Rõõmustamiseks andsid rohkem põhjust noored: U16 lõpetas omavanuste Eesti tippude seas tubli kaheksanda kohaga, näidates hambaid kõigile. Tublisti jätkasid arenemist ka nooremad.
Klubi nimetus Poseidon tuleneb vanakreeka mütoloogiast. Nimelt oli Poseidon ammuste kreeklaste jaoks üks kaheteistkümnest peajumalast, täpsemalt merejumal. Poseidonit kujutati tihti kui jumalust, kes sõitis oma kuldsete merihobustega üle vetesügavuste. Lisaks kandis ta võimast kolmharki, mis suutis mere hetkega möllama panna. Sellest muistsest ajast ning võõrast maast ei jää ka pisike Pärnu ilmtingimata väga kaugele. On ju Pärnu tuntud merelinn, olles sajandite jooksul olnud meremeestele tähtsaks sihtpunktiks või armsaks kodusadamaks. Võib loota ja uskuda, et vetevalitseja Poseidon tuleb oma väe ja kavalusega ka pärnakatele appi.
Tark mäng, tark klubi!
Pärnu JK Poseidon