Esindusmeeskond alustas liigahooaega võidukalt!

Pärnu JK Poseidon Nirvaana alistas hooaja esimeses mängus FC Toompea võistkonna. Palju oodatud avalahing Tallinnas tõi meile võidu, kuid 2:1 skoor ja meie poolt näidatud mängupilt ei olnud nii head kui ise lootsime näidata.

Hooaja esimesed mängud kulgevad võistkondadel sageli keeruliselt. Ka eelmisel hooajal oli meil kevadistes mängudes palju pudistamist ja keerulisi mänge. Sel korral püüdsime seda hooajaeelsete sõprusmängudega minimaliseerida, aga  ilmselt on tegu paratamatusega, mida nii lihtsalt parandada ei anna. Eks see ole ka loomupärane, ka absoluutsed maailma tipptiimid näitavad sageli hooaja alguses  kehva mängupilti.

Mäng ise oli põnev, samuti ka vastasvõistkond. FC Toompea ridades mängis palju kuulsaid inimesi, aga neist teeb juttu artikli teises pooles Poseidoni funktsionäär Silver Lulla. Kohtumise alguses domineerisime, kõigutasime palli, vaatasime, kuidas ja millal vastasvõistkond meile survet avaldama tuleb. Viiendal minutil leidsime ka tee väravani – Aron Tanel Niin viis pärast läbimurret palli äärele, kust Henry Hoolma selle värava ette tagasi tõi ning Lauri Lilleste tegi skooriks 1:0.

Pärast väravat tekkisid meil probleemid distsiplineerituse ja plaanist kinni pidamisega. Nii sai ka Toompea rohkem mängu sisse ja viigistas 25. minutil nurgalöögijärgsest olukorrast mänguskoori. Edasi püüdsime näidata sarnast mängu nagu esimese viie minuti jooksul, aga selleni me päris ei küündinudki. Sellegipoolest suutis 40. minutil Joonas Einfeldt realiseerida Lilleste eeltöö väravaks ning tuua meile kolm võidupunkti. Teisel poolajal käis mäng lainetena, mõlemal võistkonnal oli võimalusi, Toompeal veidi rohkem, aga meie kaitse pidas hästi ning väravavaht tegi head tööd.

Nagu eelnevalt mainitud, tegime seekord  intervjuu klubi funktsionääri ja tipuründaja Silver Lullaga. Lulla nägemus klubis toimuvast: „Mänguks FC Toompeaga olime valmistunud korralikult ja pikalt. Kuigi mingeid spetsiaalseid ettevalmistusi just nendega kohtumiseks polnud me teinud, siis olime mitu kuud kõvasti trenni teinud, et punktide peale mängus enda paremus maksma panna. Esialgu tundus, et kõik tuleb meile mängeldes kätte, kuid pärast eduseisu saavutamist kaotasime initsiatiivi, hakkasime tegema rumalaid vigu ning lasime vastase mängu tagasi.

Võimalik, et alahindasime vastaseid, kuid päeva lõpuks saime siiski raske võidu kätte. Muidugi vastasmeeskonna nimekirja vaadates, võis seal näha mitmeid huvitavaid nimesid: ETV legendaarne spordikommentaator Priit Kuusk, spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja värske riigireformi minister Arto Aas, kes muuseas tegi igati sümpaatse partii paremkaitses mängides. Olen tema vastu aastaid tagasi ka väideldud, ning suu peale noormees kukkunud pole. Endal tema vastu vasakul äärel paraku mängida ei õnnestunud, sest [Aas] lahkus mängust liiga vara ning ise sekkusin mängu liiga hilja.

Igal juhul on hea meel võidupunktide ning mängukogemuse saamise üle kuulsate vastaste üle. Loodan, et järgmisel mängul suudame ka eduseisu saavutamisel mänguisu säilitada ning pakkuda oluliselt kaunimat mängupilti. Mäng Türi Ganvix JK vastu tuleb igatahes raske.“ Viimane on vihje meie väikeste karikavõistluste 1/32 finaalile, kus tuleb meil mõõtu võtta kaks liigaastet kõrgemal mängiva Türi võistkonnaga, kelle väravasuul seisab muuseas Sergei Lepmets, kes on mänginud ka näiteks Levadias ja Rumeenia kõrgliigas.

Järgmine kodumäng toimub Poseidoni esindusmeeskonnal aga 10. mail kell 12 Pärnu Mai tänava kunstmuruväljakul. Palume selle kuupäeva klubi noormängijatel, lastevanematel ja poolehoidjatel kalendrisse märkida. Kindlasti tulevad meeldetuletused ka siin samas kodulehel ja Facebookis, kui mängupäev läheneb.

Meiepoolne protokoll viimase mängu kohta EJL kodulehelt (särginumber-eesnimi perenimi): 15-Taavi Tamm, 3-Kert Pulst (alates 71. minutist 66-Egon Norden), 25-Romet Mihkels (56. minutist 21-Sven Saar), 6-Andrus Stimmer, 5-Ivar Lepik, 7-Kristo Laarmann, 9-Aron Tanel Niin (67. minutist 77-Carl-Richard Saks), 32-Henry Hoolma, 12-Karl Valk, 27-Joonas Einfeldt (75. minutist 11-Silver Lulla), 10-Lauri Lilleste.