Esindusmeeskonna murranguline aeg

Täna on juttu mitmest asjast. Esmalt saame rõõmuga teatada, et Pärnu JK Poseidoni meestevõistkond on läinud suvevaheajale tabeli liidrina. Teisena tunneme rõõmu selle üle, et jätkame ka karikasarjas, kuna alistasime esimeses ringis väga põneva Rumori Calcio tiimi. Kolmandana – ja ehk ka paljude arust tähtsaimana – rõõmustame, et oleme vähemalt põhimeestega mängides saavutanud selle, mida oleme alati soovinud: mängu domineerimise. Kõigest sellest ja rohkemastki veel tulebki seekordses artiklis juttu.

Poseidon 5:- Märjamaa

Just sellise skooriga lõppes mäng, mis toimus 13. juunil. Ühtlasi on tegemist ka skooriga, mida just sageli ei näe. Olgu tõe huvides siiski mainitud, et tegelikult jäi mäng 5:5 viiki ning selle tulemuse säilides oleksime hetkel tabelis esimest ja teist kohta jagamas kodulinnarivaali Pärnu JK Vaprusega. Põhjus, miks Märjamaalt kõik viis väravat ära võeti ja asendati tehnilise kaotusega, peitub selles, et nad kasutasid mängijat, kes mängib Rapla JK Alti võistkonnas. Kuigi Märjamaa on Rapla duubelvõistkonnaks, ei tohi liigavõistlustel mängijaid ülevalt alla tuua, kui tegu ei ole sama võistkonnaga, see tähendab sama võistkonnanimega. Niisiis võib öelda, et Eesti Jalgpalliliidu huvitavad, kuid keerulised reeglid, tagasid meile esikohal suvevaheajale mineku.

Jalgpalliselts 1:3 Poseidon

See mäng oli meile viimaseks liigamänguks enne juulikuist puhkust. Tegu oli mänguga, millele juhuslikult peale sattudes, oleks raske eeldada, et omavahel võtavad mõõtu neljanda liiga võistkonnad. Koduvõistkonnal olid fännid trummi ja suure lipuga, väljakult puudus toorutsemine, tuim pika palli ettepeksmine ja mängijatevaheline nääklemine. Ainukeseks peksupoisiks sai aeg-ajalt väljakukohtunik, kelle otsused hämmastasid mõlemaid tiime.

Läksime mängule vastu väga kahetiste tunnetega – olime suutnud Märjamaa vastu leida üles teisel poolajal mängurütmi, milleni oleme kuid treeninud, aga seejuures lasime oma võrku lüüa ikkagi viis väravat. Viis väravat lasta on palju, aga üle mõistuse palju, kui tegu ongi sisuliselt vastaste ainukeste rünnakutega. Niisiis püüdsime jätkata mängu domineerimist – kusjuures edukalt! – ja tõmmata samal ajal kaitse lukku. Viimane õnnestus enam-vähem, kuigi arenguruumi oli. Komistuskiviks sai võib-olla hoopis realiseerimine. Vastasvõistkond tegi statistikat, mille kohaselt lõime väravale tervelt 24 korda, millest raami õnnestus suunata 10 lööki ja võrgus maandus vaid 3. Kõigest iga kaheksas löögikatse maandus väravas, mis on kahtlemata nadi statistika.

Tõsiasi, et Jalgpalliselts valis mängu parimaks oma väravavahi, ei päästa meid statistilisest häbist sugugi. Samuti ei päästa ka see, et mängu ajal ei olnud meie võidus vaja liiga palju kahelda. Ega ka mitte see, et me mängisime pallidega, mille kvaliteet oli uskumatult halb. Suveks jääb treeningutel võistkonnal selge siht silme ette – hakata paremini realiseerima. Aga nagu ka enne mainitud, siis vähemalt domineerimine ja rünnakute ehitamine paistab olevat põhimeestega jõudnud üsna heasse staadiumisse, mis annab lootust võimsaks hooaja teiseks pooleks.

Karikamäng: Poseidon 3:2 Rumori Calcio

Ei ole sage nähtus, et neljanda liiga võistkond saab endale lubada korralikku võistkonna roteerimist. Selles mõttes on karikamängud igati tore vaheldus, eriti kui loosiga peaks tulema rahvaliiga võistkond, nagu meil õnnelikult juhtus. Jätsime koosseisust välja parima väravaküti Lauri Lilleste, lisaks jäid mängu lõpuni varumeestepingile mehed, kes kohale tulles on põhirolli kandnud – Joonas Einfeldt, Aron Tanel Niin, Kevin Lilleleht. Varumeestepingile jäetud kindlatest põhimeestest õnnestus vaid kapten Ott Kanguril vahetusest sekkuda – kusjuures üliedukalt ja võistkonda kaotusest päästvalt. Põhjuseid, miks mäng oli lõpuni pingeline, oli lisaks roteerimisele veelgi. Lisaks võimalikule alahindamisele ja palavale ilmale ka see, et Rumori Calcio oli oma võistkonda täiendanud mitme väga hea palluriga.

Selle kohta ütles värvikalt meie ääreründaja Sten Vili: „Rahvaliiga B [Eesti tugevuselt kaheksas liiga] satsist oli pühapäevaseks moodustunud meeskond, kes IV liigas mängiks esikoha peale. Lisaks muudele täiendustele oli neil Usain Bolti kauakadunud vend [Yao Silven Kuassi] ründes, kes hooaja teises pooles hakkab Tarva [Esiliiga] eest tegusi tegema. Mängu ehitas [Richard Michael] Barnwell, kes mänginud Premium Liigas [Eesti tugevaim liiga!] nii Tallinna Kalevi kui Nõmme Kalju eest, viimati mängis ta Emmaste eest Esiliiga B-s [Eesti tugevuselt kolmas liiga – võrdluseks: meie mängime tugevuselt kuuendas liigas].“

Lühidalt mängust: meie üritasime endale omast positsioonirünnakut mängida, nemad mängisid 5-4-1 taktikaga ülimalt kaitsest lähtuvalt ning otsides kogu aeg pika sööduga välejalgset tumedanahalist tipuründajat. 23. minutil tõi see neile edu, 38. minutil suutsime Carl-Richard Saksa kauglöögist tänu vastasmängija rikošetile viigistada. Nende kahe sündmuse vahel oli ka vastaste kaitsemängija saadetud varajase duši alla, sest Vilile jõhkralt sisse sõitnud Lawrence Njock Andem sai punase kaardi. Teisel poolajal jätkus sarnane mäng, kuigi meie käes oli pall veel rohkem. Sellegipoolest suutis ühe valesöödu järel Barnwell teha soolorünnaku, lüües seisuks 1:2. Seepeale tõi peatreener Martin Kuldmägi vahetusest sisse Ott Kanguri, kes mõne aja möödudes viigistas seisu. Hilisem mäng oli juba meie kontrolli all ning lõppskoori 3:2 vormistas Saks.

Tahame omalt poolt tänada kõiki poolehoidjaid, keda oli tervelt 52. Loodame, et pakkusime piisavalt närvikõdi ning võiduka lõppresultaadi kulminatsioonina on teid järgmistel kodumängudel vähemalt samapalju, kui mitte rohkem!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad