Väikelinna Cupil peaaegu puhas töö

Merejumalate jaoks defineeris möödunud nädalat Väikelinna Cup, mis tõi Sindi kunstmurule (ja murule) kahe päeva jooksul lahinguid nautima üle poole tuhande jalgpallisõbra.

Neljast turniirist õnnestus Poseidonil seejuures võita kolm – ainsana jäi napilt võtmata 2013 suur karikas, mille viis Tartusse FC Helios. Omavahelises mängus 0:1 alla jäänud poseidonlased lõpetasid hõbedaga, pronksi viis koju Pärnu JK. Võistlusdebüüdi tegid tublid Poseidoni tüdrukud Sandra Siili juhendamisel.

2013 võistkonna peatreener Janar Larin: “Olime tublid. Arenguruumi on veel palju ja näha on, et need, kes regulaarselt treeningutel käivad, on teinud teistega võrreldes suurema sammu edasi.”

Aasta vanemate ehk 2014 sündinute seas mängiti kahes alagrupis ja hiljem kohamängudel. Kõik mängud võitnud poseidonlastele järgnesid medalikohtadel Pärnu Vaprus ja FC Kuressaare.

2014 võistkonna peatreener Joonas Einfeldt: “Tuleb tunnistada, et 2014 turniir läks ootuspäraselt. Meie endi intensiivsus polnud sel korral päris selline, nagu soovinuks näha, aga saan aru ka mängijatest, kes tegid tegelikult hea soorituse. Tulevastel turniiridel lähme mängima Eesti tippudega, kust saame taju päris kontekstist.”

Emotsiooniderohke 2015 turniiri võitis samuti Poseidon, tulises finaalis alistati Pärnu JK seisuga 1:0. Pronksi viisid taas kaasa saarlased.

2015 võistkonda juhendanud Marko Oja: “Sinine, turniiri võitnud meeskond ei lasknud endale lüüa ühtegi väravat, kõik mängud olid nende poolt kontrolli all. Meie Valge oli üle ootuste tubli, lõi palju väravaid ja mängis oma taseme kindlasti välja – üle ootuste just seetõttu, et Valges oli poisse, kelle jaoks oli tegu alles esimese võistluskogemusega.”

Kõige väiksemate ehk 2016 sündinute mõõduvõtul osalesid kokku kuus võistkonda, kahe võistkonnaga olid esindatud Poseidon, Vaprus ja PJK – kohad mängiti välja ja täpselt selles järjestuses esikolmik ka lõpetas.

2016 võistkonna peatreener Janar Larin: “Võiks öelda, et treeningutel osalemine ja järjepidevus loovad parima võimaluse arenemiseks. Seda näitas ka turniir – kes kohal käib, see areneb suure kiirusega!”

Kes ei mänginud Sindis, mängisid Eesti meistrivõistlustel: oma lahingud said maha pidada nii noored kui ka vanad. U14 I võistkond alistas kohalikus madinas Pärnu JK koguni 11:0, kübaratriki vormistas Ken Eric Neutal; U14 II võistkond pidi omakorda suurelt tunnistama Viljandi Tuleviku paremust, tablool 0:13; reaalsuskontrolli pakuti ka U16 võistkonnale, Raasiku Jokeri ja Rae Spordikooli ÜM läks koduplatsil poole tunniga 3:0 ette ja võitis lõpuks 6:1.

Väga karmilt kohtles saatus esindusmeeskonda. Võõrsil Saku Sportingu vastu õnnestus meil Kevin Helini ja Joonas Einfeldti väravatest avapoolaeg 2:0 võita, kuid teisel poolajal jäime võõrustajate surve alla. Kaitses olid asjad justkui kontrolli all, aga iga õnnestumine andis vastasele uut indu ja 76. ning 84. minuti väravatest jõuti viigini. Kodupubliku rõõmuks teeniti ja realiseeriti kolmandal üleminutil ka penalti, mis tähendas meile 2:3 kaotust.

Tavapäraselt kõik 90 minutit üles-alla rassinud äärekaitsja Kert Pulst: “Valus, väga valus. Jalgpallis on kaks poolaega, ühel poolajal mängid sina paremini, teisel vastased. Oli väga võitluslik mäng, kus vastasel oli veidi rohkem õnne kui meil.”

Lõpetuseks uudiseid noortekoondiste lainelt: sel esmaspäeval kogunenud Eesti U15 ehk 2009. aastal ja hiljem sündinute koondise valikusse nimetati taaskord meie U16 võistkonna äärekaitsja Kaarel Kahro. 30 kogunemisele kutsutud kandidaati said end näidata treeningmängudes.

Uuel nädalal näeb esindusmeeskonda taas kodus, kui pühapäeval, 30. aprillil kell 14.00 võõrustatakse Mai kunstmurul Saue JK võistkonda. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.