Tüdrukute U-11 võistkonna hooaja kokkuvõte

Sel aastal osalesid Poseidoni tüdrukud neljal ENMV etapil, astudes võistlustulle Põlvas, Sindis ning kahel korral Tallinnas. Treener Martin võtab siinkohal kuueteistkümnest mängust koosnenud hooaja kokku.

Mängijate tuumik jäi võrreldes eelmise aastaga üsna samaks. Võistkonnas olid küll mõned lahkujad, kuid samas ka tragid nö uustulijad. Need, kes eelmisel hooajal veel treeningutel ega võistlustel ei osalenud, pidid kiirelt tulema toime uue olukorraga, kuid võib rõõmuga tõdeda, et kõik kohanesid kärmelt ning positiivselt.

Hooaeg algas üsna konarlikult, kui sõitsime avaetapile Põlvasse kõigest viie tüdrukuga (väljakul mängitakse 5+1), mistõttu pidid plikad neli rasket mängu algusest lõpuni arvulises vähemuses mängima. Kohaletulnud mängijad näitasid aga sisu ning iseloomu, võideldes vapralt lõpuni. See lisas ka kindlustunnet, sest teadsime, et kui edaspidi saame võistluspäevaks võistkonna kokku, oleme võimelised väga edukalt mängima.

Täpselt nii järgmistel etappidel läkski: ülejäänud kordadel olid tüdrukud kenasti kohal, mistõttu saime täita etappide ja mängude eel seatud jalgpallialaseid ülesandeid. Väga positiivne oli merejumalannade resultatiivne mäng: mitmetes kohtumistes suutsime võtta suureskoorilised võidud. Tihti oli ‘peasüüdlaseks’ meie tõeline staar-ründaja Maria-Lota, kes lõi kaheteistkümne mänguga üle kolmekümne (!!!) värava, olles sellega kogu klubi kõige resultatiivsem mängija sel hooajal, kuid ka teised plikad suutsid edukalt võrku sahistada. Lisaks oli meeldiv ka see, et saime pidevalt katsetada tüdrukuid erinevatel positsioonidel väljakul, loomaks neile mitmekesisemat pilti jalgpallist kui mängust.

Meistrivõistluste pausi ajal osalesime Soomes Vantaa Cupil, kus mängisime koos Tartu FC Santose tüdrukutega. Tegu oli korraliku turniiriga, kus vastased olid meist aasta-kaks vanemad ning klassi võrra tugevamad. Soomest kogusime väärtuslikke õppetunde edaspidiseks ning muidugi saime ka mõnusalt üheskoos aega veeta.

Hooaja lõppedes olid tüdrukud täitsa õnnetud, et võistlused läbi said. On rõõm tõdeda, et jalgpall plikadele niivõrd hingelähedaseks muutunud on. Treeningutel pingutavad kõik usinalt, saamaks paremaks jalgpalluriks. Lisaks kutsutakse treeningutele aktiivselt kaasa sõbrannasid, nakatades ühtlasi ka neid jalkapisikuga. Minu suured kiidu- tänusõnad kuuluvad kahtlemata ka vanematele ja vanavanematele, kes äärmiselt toetavad tüdrukute ja kogu klubi tegemiste suhtes on olnud! Kokkuvõtteks tuleb aga tõdeda, et Poseidoni plikad on ühed äraütlemata vägeva ellusuhtumisega plikad ning on ainult rõõm nendega nädalast nädalasse üheskoos jalgpalli mängida!

Pärnu JK Poseidoni tüdrukute U-11 võistkonnas mängisid:

Karolina Koikson
Lisanna Laks
Rebeka Nora Jürgens
Pille-Riin Tamm
Maria-Lota Kool
Keidi Naar
Renata Talts

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad