Esindus keskendus ettevalmistusel enda tegemistele

Eesti meistrivõistluste hooaja avab Poseidoni jaoks esindusmeeskond, avamänguni on jäänud vähem kui 72 tundi. Vaatame otsa poolaastale, mil uueks hooajaks põhi laoti.

Viimati käis esindusmeeskond ametlikus mängus väljakul 11. novembril Keilas, mängus, mis läks tulemuse mõttes aia taha ja jättis meid II liiga kohast ilma. Jaanuari esimeses pooles tuli aga siiski II liiga kutse, mille vastu võtsime. See tähendab, et uuel hooajal võitleme taas tasemel, kus oleme varasemalt olnud ka hooaegadel 2018, 2019 ja 2020. Kui minevikku meenutada, siis tulemuse mõttes saab neist kolmest hooajast rahule jääda vaid ühega.

Et tänavu läheksid asjad meie tahtmise järgi, oleme talvel kokku pidanud kuus kontrollmängu ja otsinud kohati teadlikult tugevaid vastaseid, et hooaja alguseks valmis olla. Muidugi tuli kasuks meie hea toetaja Põhuplaat.ee organiseeritud laager Tšehhis.

Uuel hooajal ootab meid kokku 26 liigamängu, neist 15 Pärnus, kaheksa Harjumaal, üks Vändras, üks Raplas ja üks Hiiumaal.

“Hooaja-eelne ettevalmistus II liigaks ei erine suuresti ettevalmistusest III liigaks: jalgpall kui mäng jääb ju samaks. Loomulikult on meil tänavu võrreldes eelmise aastaga rohkem kohtumisi ning vastased on grammi või kahe võrra tugevamad, aga oleme siiski keskendunud eelkõige enda tegemistele,” selgitas peatreener Martin Kuldmägi.

“Oleme üritanud oma tugevusi lihvida ja nõrkusi järele aidata, seda kõigis mängu neljas põhimomendis. Loomulikult oli ettevalmistuse kroonijuveeliks laager Tšehhis – trennid ja sõprusmängud murul, intensiivne treeninggraafik, motiveeritumad mängijad. Madalama liiga võistkonna jaoks on see suurepärane kogemus, mis loodetavasti aitab meid ka liigahooajal.”

Hooaega alustame pühapäeval: tule ja toeta omasid 2. aprillil kell 18.00 Mai kunstmuru ääres, kui vastaseks on FC Kose. Vaata lähemalt siit!

Kogu kalendrit saad vaadata siit.

Hooajaeelsed kontrollmängud:

15.01 vs Pärnu Vaprus U19 10:0 (Šalda 3, Kiviselg 2, Mägi 2, Kašulin, Sireli, Kielas)
15.02 vs Pärnu Tervis (II) 1:6 (Herman Pärn)
26.02 vs Pärnu JK (Esiliiga B) 0:2
05.03 vs Pärnu Vaprus U19 7:0 (Kiviselg 3, Einfeldt, Novikov, Henri Pärn, Luhaäär)
14.03 vs Tremošnice (Tšehhi) 3:2 (Mägi 2, Pulst)
16.03 vs Hermanuv Mestec (Tšehhi) 2:3 (Einfeldt, Sireli)

Esialgne nimekiri 2023 hooajaks:

Väravavahid (1): Argo Linnaste.
Kaitsjad (10): Taavet Allikas, Andreas Artma, Karl Kielas, Kriss Koort, Romet Mihkels, Henry Piiskop, Kert Pulst, Herman Pärn, Sven Saar, Kristjan Õunpuu.
Poolkaitsjad (11): Albert Anissimov, Joonas Einfeldt, Kevin Helin, Martin Kaskla, Eerik Kaupmees, Romek Kašulin, Jevgeni Novikov (Fermid.ee), Henri Pärn, Henri Sireli, Sven-August Tomson, Arko Vall.
Ründajad (6): Richard Kiviselg, Artur Klein, Aleksandr Kurman, Kerot Luhaäär, Marti Mägi, Artur Šalda.

Vastavalt madalamate liigade juhendile tuleb II liigas hooaja esimeseks pooleks mängijad üles anda hiljemalt 3. aprillil, muudatusi saab koosseisus teha alles juulis. Et duublit sel hooajal meistrivõistlustele ei registreeritud, jääb nii mõnigi tugev mängumees esialgsest 30-pealisest nimekirjast kõrvale.

Üleminekud 2022 -> 2023:

Sisse: Kevin Helin (Vaprusest), Artur Klein (Tori Põrgulistest), Aleksandr Kurman (Toorest Jõust), Jevgeni Novikov (PJK-st), Sven-August Tomson (Koselt), Arko Vall (Toorest Jõust).
Välja: Anton Issakov (Tervisesse), Kaspar Kaskla (PJK-sse), Marko Oja (loobus), Rasmus Suits (PJK-sse), Markus-Mikk Vainula (Rahvaliigasse).

Esindusmeeskonna mänedžer Ivar Lepik: “Eelmise hooaja kaootilise lõpu järel aimasime, et ühel hetkel II liiga kutse tuleb – küsimus oli, kuidas reageerida. Otsustasime väljakutse pärast meestega arutamist vastu võtta ja tuleb tõdeda, et väike värin on nüüd hooaja eel sees küll, sest reaalse võimekuse näeme ära alles väljakul.

Paberilt nimesid lugedes on aga väga hea meel, et saime talvel juurde nii nimekaid kogenud tegijaid kui ka noori andekaid mehi, kes ühel või teisel põhjusel vahepeal jalgpallist pausi teinud. Samuti taasleidsid jalgpalli mõned noored, kes meie enda süsteemis üles kasvanud. Kuigi loomulik verevahetus koosseisus lähiaastatel pigem jätkub, tahaksin uskuda, et raskemad aastad on möödas.”

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad